وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > کم فروشی در تولید کره/ ضرورت اطمینان از اصالت فراورده‌های غذایی پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس اداره امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی سازمان غذا وداروگفت:
  کم فروشی در تولید کره/ ضرورت اطمینان از اصالت فراورده‌های غذایی پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو

رییس  اداره امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی سازمان غذا و دارو  افزودن آب به کره را به عنوان یکی از انواع کم فروشی در مواد غذایی برشمرد واز مردم خواست قبل از خرید به نشان سازمان غذا و دارو توجه کنند.

به گزارش وبدا ،دکتر دادمهر  بیان اینکه مقدار آب موجود روغن حیوانی حدود صفر درصد و مقدار آب موجود در کره حدود 20 تا 25 درصد است افزود: عده ای از متقلبین برای بالا بردن وزن کره، مقداری آب یاکازئین به آن می افزایند.

وی اضافه کرد: در نتیجه این اقدام مقدار آب کره از حدود 20 درصد به حدود 40 درصد افزایش می یابد که برای سهولت جذب آب مقداری کازئین، کازئینات سدیم یا مواد جاذب رطوبت دیگری مانند کلروسدیم به کره اضافه می کنند، که موجب اضافه شدن  وزن آب و کازئین به وزن کره می شود و از مقدار چربی آن کاسته می گردد.

رییس  اداره امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی سازمان غذا و دارو در اداره امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی افزود: اضافه کردن چربی های حیوانی یا نباتی مانند مارگارین به کره از دیگر تقلبات بر شمرده و دلیل این چنین تقلبی را ارزان بودن قیمت روغن و چربیها نسبت به کرده عنوان کرد  .

دکتر دادمهر با بیان اینکه کم فروشی درتولید مواد غذایی به شکل‌های مختلف صورت می‌پذیرد؛ یکی دیگر از مهمترین آن‌ها را علاوه بر مورد مذکور مخلوط کردن کره با مواد رنگی بمنظور زرد رنگ کردن کره دانست.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان از مردم خواست برای اطمینان از اصالت فراورده‌های غذایی پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو را در آن مورد توجه قرار دهند.302/225

 
 سه شنبه ٧ شهريور ١٣٩٦- ٠٨:٤٧ / شماره خبر: ١٦٥٤٣٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج