وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ضرورت استفاده از مکمل برای سالمندان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  ضرورت استفاده از مکمل برای سالمندان

یک داروساز گفت: با توجه به این که سالمندان بنیه ضعیف تری دارند، مصرف داروهای تقویتی یک ضرورت به شمار می آید.
به گزارش وبدا ،دکتر محمود هادی پور دهشال، داروساز در گقتگو با برنامه «یک نکته یک متخصص» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: با توجه به پیچیدگی های دارو درمانی، اهمیت این امر برای سالمندان دوچندان است.
دکتر پور دهشال با تاکید بر این که استفاده از هر نوع مکمل برای سالمندان مجاز نیست، ادامه داد: این افراد مستعد عوارض کلیوی هستند؛ بنابراین، استفاده از مکمل های دارویی می بایست با تجویز پزشک معالج صورت گیرد.
وی تاکید کرد: با توجه به این که سالمندان به لحاظ بنیه و توان جسمی ضعیف تر، مصرف داروهای تقویتی یک ضرورت به شمار می آید. البته نوع داروی تقویتی و زمان استفاده از آن حائز اهمیت است؛ زیرا سالمندان در مواردی قادر نیستند داروها را در زمان مناسب و به موقع مصرف نمایند و باید به آن ها کمک شود.
این داروساز گفت: راه های مختلفی برای کمک به سالمندان وجود دارد تا دارو را در زمان مقرر مصرف کنند و خانواده، بهترین گزینه برای این امر است.
وی با بیان اینکه با یک تماس تلفنی، زمان مصرف دارو را می توان یادآوری کرد، گفت: سیستم هایی وجود دارد که به کمک آن می توان زمان را به سالمندان یادآوری کرد.
دکتر هادی پور دهشال در پایان با اشاره به این که پرستار نیز می تواند این کار را به خوبی انجام دهد، اظهارداشت: وظیفه پرستار فقط در بیمارستان خلاصه نمی شود. یکی از کارهایی که می تواند انجام دهد، ارتباط مستمر با بیماران است.

 
 يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦- ٠٩:٤٣ / شماره خبر: ١٦٦٢١٢
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج