وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > نقش تاثیرگزار مردم در کاهش آلودگی هوا / کودکان و سالمندان بیش تر در معرض خطر عفونت ریوی قرار دارند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 فوق‌تخصص ریه:
  نقش تاثیرگزار مردم در کاهش آلودگی هوا / کودکان و سالمندان بیش تر در معرض خطر عفونت ریوی قرار دارند

 بیماران در روزهای آلودگی هوا ترددشان در سطح شهر کمتر شود و  از ماسکی که  از داروخانه تهیه کردند، استفاده کنند و ماسک‌ خود را هفته‌ای یک‌بار عوض نمایند.

دکتر سید‌علی جواد موسوی، فوق‌تخصص ریه در گفتگو با برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت با اشاره به نقش مهم و تاثیرگزار مردم در کاهش آلودگی هوا گفت: در روزهایی که هوای شهر آلوده است بهتر است شهروندان از وسایل نقلیه عمومی، سوخت الکترونیکی و برقی استفاده کنند.  

وی با تاکید بر اینکه کودکان و سالمندان بیش تر در معرض خطر عفونت ریوی قرار دارند، افزود: آلودگی هوا روی همه انسان‌ها تاثیر دارد، اما تاثیر منفی بیشتر روی کسانی است که مبتلا به بیماری ریوی هستند؛ مثل مبتلایان به آسم، برونشیت مزمن و آمفیزم‌. همچنین روی سلامت کودکان و سالمندان تاثیر منفی دارد‌. این افراد بیماری‌شان تشدید می‌شود.

این فوق‌تخصص ریه در ادامه با بیان اینکه ریه افرادی که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند با ریه افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند، متفاوت است، ادامه داد: آلودگی هوا عملکرد ریه‌ها را کاهش می‌دهد. آلودگی هوا باعث کاهش رشد ریه در کودکانی می‌شود که در محیط آلوده زندگی می‌کنند. چون ذرات هوا، میکروب‌ها را جذب می‌کند و با خودش میکروب را به ریه می‌برد و درنتیجه عفونت ریوی ایجاد می‌شود.

 

موسوی در پایان اظهارداشت: در روزهای آلوده، فضای داخل ماشین و منزل نیز آلوده است؛ ولی با رقت کمتر نسبت به محیط بیرون،   بنابراین بهتر است بیماران در این روزها ترددشان کمتر شود.  از ماسک نوع ۹۵ که از داروخانه تهیه کردند، استفاده کنند و ماسک‌ خود را هفته‌ای یک‌بار عوض نمایند.

 
 يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦- ١٣:٣٠ / شماره خبر: ١٧٢٥٣٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج