وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > جراحی بینی، شایع‌ترین جراحی‌ پلاستیک صورت در ایران/ شایع‌ترین عارضه انجام بوتاکس، افتادگی پلک است
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد:
  جراحی بینی، شایع‌ترین جراحی‌ پلاستیک صورت در ایران/ شایع‌ترین عارضه انجام بوتاکس، افتادگی پلک است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: انجام بوتاکس در افرادی که در دوران شیردهی و ‌بارداری قرار داشته و یا دچار مشکلات عضلانی و عصبی هستند، ممنوع و دارای عوارض است. همچنین اگر این اقدام توسط افراد غیر متخصص انجام شود مشکلات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.  

 
به گزارش وبدا، دکتر بابک ساعدی، فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت در شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی، سر و گردن ایران اظهار داشت: جراحی پلاستیک صورت در سه حیطه بزرگ قرار دارد که دسته اول بازسازی است و در مواردی مانند ضربه، تروما، افزایش سن، مشکلات مادرزادی و سرطان پوست که مشکلی در ظاهر یا کارکرد صورت ایجاد کرده باشد، انجام می‌ شود.       
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران دسته دوم جراحی‌های پلاستیک صورت را مربوط به زیباسازی دانست و عنوان کرد: درخواست برای زیبایی در غریزه بشر وجود دارد و در طول قرون مختلف تحت تاثیر فرهنگ جوامع این اقدام انجام می شد و پزشکان در این زمینه اقدام می کردند. 
 
دکتر ساعدی ادامه داد: زیباسازی در ناحیه تنفسی دسته سوم این جراحی‌های پلاستیک بوده که از شایع‌ترین جراحی‌های پلاستیک به شمار می‌رود و با توجه به نژاد ایرانی‌ها که اکثراا بینی‌های بزرگ با پوست ضخیم دارند جراحی بینی شیوع بیشتری داشته است.
 
وی گفت: آمار دقیقی در مورد جراحی پلاستیک بینی در کشور وجود ندارد ولی در کشورهایی مثل آمریکا کم کردن چربی و انجام ساکشن شکم شایع‌تر است و پس از آن جراحی پلاستیک بینی قرار دارد، اما در ایران جراحی‌های بینی در صدر جراحی‌های پلاستیک صورت در ناحیه تنفسی است.
 
فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت خاطرنشان کرد: همه اقدامات بازسازی و زیبایی صورت به دو روش جراحی و بدون مداخله جراحی انجام می شود که تزریق بوتاکس، فیلر، لیزر و استفاده از امواج صوت از جمله روش‌های بدون مداخله  جراحی است.
 
وی بیان داشت: بوتاکس از یک باکتری که باعث مسمومیت غذایی می‌شود استخراج شده و تزریق آن باید توسط فرد متخصص و آموزش دیده انجام شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: شایع‌ترین عارضه انجام بوتاکس، افتادگی پلک است که اگر فرد متخصص با استفاده از روش‌های مناسب بوتاکس را انجام دهد احتمال عارضه کاهش می یابد.

 

 
 سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧- ١٣:٣٠ / شماره خبر: ١٨٤٠٦١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج