وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > دیدار وزیر بهداشت با خانواده یک پرستار که اعضای بدن خود را اهدا کرد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 همزمان با هفته احسان و نیکوکاری و روز پرستار صورت گرفت؛
  دیدار وزیر بهداشت با خانواده یک پرستار که اعضای بدن خود را اهدا کرد

همزمان با هفته احسان و نیکوکاری  و روز پرستار ،وزیر بهداشت به دیدار خانواده یک پرستار رفت که پس از مرگ مغزی اعضای بدن خود را به نیازمندان اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار وب­دا دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته با خانواده  مرحومه نرگس کریمی پرستار بیمارستان بانک ملی که پس از حادثه مرگ مغزی، قلب، کبد، کلیه ها و نسوج خود را با موافقت خانواده اش به بیماران نیازمند عضو اهدا کرده و جان چند نفر را نجات داد، دیدار کرد.

وزیر بهداشت در این دیدار ضمن قدردانی از این پرستار نمونه، اهدای زندگی به یک فرد را معادل نجات کل بشریت دانست و گفت: فقط انسان های بزرگ می توانند در لحظات خطیر تصمیم های بزرگ بگیرند، شما خانواده مرحومه نرگس کریمی نیز با اهدای اعضای بدن او به نیازمندان موجب نجات جان یک پدر و دو مادر در سه خانواده شدید و کار بسیار بزرگی انجام دادید.

دکتر هاشمی تأکید کرد: البته برای هیچ خانواده ای خوشایند نیست که عزیز خود را از دست بدهد اما انجام چنین کارهای خوبی به نوعی تسلی بخش خانواده هاست زیرا اهدای عضو به بیماران نیازمند ، به آنان جان و زندگی دوباره می بخشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش های کادر درمانی و پیوند اعضا در تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور قدردانی کرد و بیان داشت: خوشبختانه شاهدیم که پس از انقلاب اسلامی مسأله پیوند اعضا به نحو چشمگیری پیشرفت داشته است، زیرا تا چند سال پیش نه علوم پزشکی تا این حد در این کار پیشرفت کرده بود و نه فرهنگ اهدای عضو در جامعه تا این حد گسترش یافته بود.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) از خدای متعال خواست روح آن مرحومه را با آن حضرت محشور کند و برای این خانواده آرزوی سلامتی کرده و با اهدای لوح سپاسی از خانواده مرحومه نرگس کریمی قدردانی کرد.

بنا بر این گزارش دراین دیدار دکتر نجفی زاده مسئول پیوند این بیمار گزارشی از روند اهدای عضو مرحومه نرگس کریمی به وزیر بهداشت ارائه کرد.

شایان ذکر است در این دیدار بیمار دریافت کننده قلب از قم و بیمار دریافت کننده کبد از شهرستان نایین در منزل آنمرحومه حضور یافته بودند و با بیمار دریافت کننده کلیه های مرحومه کریمی نیز به صورت تلفنی ارتباط برقرار شد.

گفتنی است مرحومه نرگس کریمی دانشجوی کارشناسی ارشد و پرستار اتاق مراقبت های ویژه بیمارستان بانک ملی بود که در سال 86 بر اثر حادثه تصادف دچار مرگ مغزی شده و پیش از مرگ نیز فرم اهدای عضو را پر کرده بود./202

 

 

 
 جمعه ١٦ اسفند ١٣٩٢- ١١:١٨ / شماره خبر: ١٠٤٠٧٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج