وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > تهیه پیش نویس سند سلامت جوانان/نیمی از جوانان اضافه وزن دارند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس خبر داد:
  تهیه پیش نویس سند سلامت جوانان/نیمی از جوانان اضافه وزن دارند

رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس یکی از برنامه های این اداره را آموزش معیار همسرگزینی عقلایی در راستای ترویج ازدواج سالم بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آوزش پزشکی(وب دا)، دکتر گلایل اردلان در نشست خبری هفته سلامت جوانان، با بیان این که 49.9 درصد زنان و 50.4 درصد آقایان در کشور در گروه سنی 18 تا 30 سال قرار دارند، گفت: 71.4 درصد جوانان نیز در شهر زندگی می کنند و این نشان می دهد که اغلب جوانان شهرنشین هستند.

رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با اشاره به این که 40.8 درصد آقایان و 59.2 درصد زنان در این گروه سنی اضافه وزن دارند، افزود: تغییر در سبک زندگی و تغذیه سالم از اولویت های لازم در برنامه های سلامت جوانان است.

وی ضمن اشاره به افزایش میانگین سن ازدواج، افزود: در حال حاضر میانگین سن ازدواج در مردان بین 27 تا 30 سال و در زنان 23 تا 24 سال است.

دکتر اردلان در ادامه، با اشاره به یکی از بندهای سیاست های ابلاغی جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر ازدواج سالم، گفت: برنامه هایی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و رفتارهای مخاطره آمیز در میان جوان در اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت دنبال می شود.

وی آموزش معیار همسرگزینی عقلایی را یکی از برنامه های این اداره در راستای ترویج ازدواج سالم بیان کرد و گفت: یکی از راهکارها در این راستا توانمند کردن مسئولین و جوانان در قالب گروه هدف ما که 200 هزار دانشجوی پزشکی و پیراپزشکی است.

 رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با بیان این که حدود 30 هزار بروشور در خصوص ازدواج سالم طراحی و توزیع شده است، افزود: همچنین استفاده از اساتید روانشناس، مشاورین سلامت خانواده در 15 دانشگاه علوم پزشکی از دیگر برنامه ها در راستای ترویج ازدواج سالم است.

دکتر اردلان در ادامه از تهیه پیش نویس سند سلامت جوانان خبر داد و گفت: این سند شامل سلامت باروری و ازدواج، سلامت روان، سلامت اجتماعی، سلامت سوانح و حوادث، نظام ارائه خدمات، ترویج سبک زندگی سالم و پیشگیری از اعتیاد است که توسط وزارت ورزش و جوانان بررسی خواهد شد./203

 
 سه شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٤- ١٤:٣٨ / شماره خبر: ١٢٦٢٤٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج