وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٥  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > غربالگری سه سرطان عمده در کشور/ راه اندازی 131 مرکز تیپ یک سرطان تا سال آینده
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
  رییس اداره سرطان خبر داد:
  غربالگری سه سرطان عمده در کشور/ راه اندازی 131 مرکز تیپ یک سرطان تا سال آینده


رییس اداره سرطان معاونت بهداشت از غربالگری سه سرطان عمده در کشور یعنی سرطان های پستان، روده بزرگ و دهانۀ رحم در کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علی مطلق در آستانۀ روز جهانی مبارزه با سرطان گفت:  زودهنگام و غربالگری این سه بیماری در 4 شهرستان در حال پایلوت است که 3 تا 6 ماه دیگر در سراسر کشور اجرایی می شود.

وی افزود: اداره سرطان در سه حوزه امسال اقداماتی در خصوص مبارزه با سرطان انجام می دهد. اقدام افزایش آگاهی مردم در قالب پویش ملی مبارزه با سرطان است که سه سال در همه دانشگاه ها اجرا شده و امسال هم اجرا می شود.

رییس اداره سرطان دومین اقدام را تبیین چارچوب سند ملی کنترل عوامل خطر سرطان اعلام کرد و بیان داشت: این سند نهایی شده و از سازمان های خارج از وزارت بهداشت هم نظرخواهی انجام خواهد شد و به زودی منتشر می شود.

وی ادامه داد: در خصوص درمان سرطان ها هم با همکاری معاونت درمان در صدد توسعه مراکز تیپ های یک تا سه سرطان هستیم.

دکتر مطلق افزود: برای تیپ یک بالغ بر 131 مرکز طراحی و در حال ساخت هستند که ورود این مراکز به این عرصه موجب می شود بیمارانی که در سطح یک شناسایی می شوند در سطح دو در این مراکز درمان شوند.

وی همچنین از مطالعات ساخت 37 مرکز سرطان تیپ 2 و 13 مرکز سرطان تیپ 3 با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: تفاهمنامه ها دراین خصوص امضا شده و ظرف 3 سال آینده کمبودهای دسترسی به این مراکز مرتفع می شود.

گفتنی است ،4 فوریه، برابر با 16 بهمن ماه ،روز جهانی سرطان نامگذاری شده است./216/205

 
 سه شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٤- ١٤:٢٧ / شماره خبر: ١٣٩٧٣١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج