وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٥  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > فروش مکمل های ورزشی در فروشگاه های ورزشی ممنوع است/ فرآورده ای که مجوز دارد ، پنهانی به فروش نمی رسد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو :
  فروش مکمل های ورزشی در فروشگاه های ورزشی ممنوع است/ فرآورده ای که مجوز دارد ، پنهانی به فروش نمی رسد

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: عرضه مکمل های ورشی در فروشگاه های تحت عنوان فروشگاه های سلامت ممنوع است و تخلف محسوب می شود و مکمل های ورزشی فقط از طریق داروخانه ها باید به فروش برسد.

به گزارش وبدا ،دکتر امیر حسین جمشیدی با بیان این خبر  گفت: سازمان غذا و دارو در ارتباط با فضاهایی که مبادرت به عرضه فراورده های سلامت می کنند بازرسی های مستمر داشته و معاونت های غذا و دارو در سراسر کشور نیز بازرسی های برنانه ریزی شده ای دارند.

وی افزود: این بازرسی ها شامل عطاری ها نیز می شود و عطاری هایی که از صنف مربوطه مجوز داشته باشند مورد بازرسی قرار می گیرند. ولی متاسفانه بسیاری از عطاری ها مجوز از صنف مربوطه ندارند.

 دکتر جمشیدی اظهار داشت: عرضه مکمل های ورشی در فروشگاه های تحت عنوان فروشگاه های سلامت ممنوع است و تخلف محسوب می شود و مکمل های ورزشی فقط از طریق داروخانه ها باید به فروش برسد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: به صورت هفتگی موارد زیادی را داریم که بخاطر تخلفاتشان پرونده ی آن ها را به تعزیرات و دادسرا ارسال می کنیم تا رسیدگی قانونی انجام شود و قاطعانه با آن ها برخورد شود.

دکتر جمشیدی در ارتباط با فراورده های طبیعی و فرآورده هایی که از طریق عطاری ها چه به صورت قانونی و یا غیر قانونی عرضه می شوند ،گفت :معمولا به چند دسته از فرآورده ها برخورد می کنیم؛ فرآورده هایی که دست ساز و بی نام و نشان هستند که متاسفانه ما هم نمی دانیم از چه چیزی ساخته شده اند و فروشنده هم به هیچ وجه اطلاعاتی از این گونه فرآورده ها ندارد.

وی افزود: دسته دوم فرآورده هایی هستند که مجوز وزارت بهداشت را دارند اما محل عرضه این فرآورده ها عطاری نمی باشد و باید از طریق داروخانه ها عرضه شوند.دسته ای از فرآورده ها نیز وجود دارند که  به صورت زیر پله ای و یا از کشور های دیگر به صورت غیر قانونی وارد شده اند که به هیچ عنوان این محصولات مورد تایید نمی باشد.

دکتر جمشیدی تاکید کرد: مردم در استفاده و تهیه فرآورده ها ی طبیعی و سنتی و مکمل باید توجه ویژه ای را داشته باشند و باید بدانند اگر فرآورده ای مجوز داشته باشد ،مطمئنا از سازمان غذا و دارو مجوز دارد و به صورت پنهانی به فروش نمی رسد./302

 

 
 سه شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٤- ١٢:٢٠ / شماره خبر: ١٤٠٦٤٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج