وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > شدت بیماری آنفلوانزا نسبت به سال قبل خفیف تر است / مبتلایان خوددرمانی نکنند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت :
  شدت بیماری آنفلوانزا نسبت به سال قبل خفیف تر است / مبتلایان خوددرمانی نکنند


دکتر گویا گفت: به طور طبیعی همزمان با فرارسیدن فصل سرما موارد ابتلا به بیماری های واگیر تنفسی افزایش می یابد. افزایش این موارد به آلودگی هوا ارتباطی ندارد ولی آلودگی هوا باعث می شود در برخی از مبتلایان به خصوص کسانی که بیماری های زمینه ای دارند، بیماری تشدید شود.

به گزارش وبدا، دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: این افراد لازم است مراقبت های بیشتری از خود به عمل بیاورند. یعنی هم مراقب باشند بیمار نشوند و هم اگر دچار بیماری شدند مراقب باشند به انواع شدید بیماری مبتلا نشوند.
دکتر گویا تاکید کرد: افراد در صورت ابتلا به این بیماری از خود درمانی پرهیز کرده و حتما به پزشک مراجعه نمایند تا اقدامات لازم صورت گیرد. 
وی بیان کرد: ظرف دو هفته گذشته به ویژه 10 روز گذشته موارد عفونت های شدید تنفسی بیشتر شده که امری کاملا قابل انتظار است اما در کل، موارد ابتلا نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در برخی استان ها مثل تهران، اصفهان، کرمان موارد عفونت های شدید تنفسی به نسبت جمعیت شان بیشتر از جاهای دیگر بوده است. در برخی استان ها همچون قم، قزوین و گلستان نیز این موارد افزایش یافته است.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه نوع ویروسی آنفلوآنزا که الان غالب هست ویروس H3N2 است. این ویروس نسبت به سایر ویروس های آنفلوآنزای فصلی از شدت کمتری برخوردار است. ولی لازم است مردم از خود مراقبت بیشتری به عمل آورند./216/201
 
 سه شنبه ٩ آذر ١٣٩٥- ١١:٤٧ / شماره خبر: ١٥٤٤٥٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج