وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > مشاوره دارویی از طریق ارتباط با شماره های "1490 " و " 190 " /فعالیت 40 مرکز در سراسر کشور
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو:
  مشاوره دارویی از طریق ارتباط با شماره های "1490 " و " 190 " /فعالیت 40 مرکز در سراسر کشور


دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و داروگفت: مراكز اطلاع رساني دارو و سموم،  ارائه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌اي در مورد داروها و سموم هستند كه مخاطبان می‌توانند با شماره گیری 1490 و یا 190 ، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شد و از مشاوره دارویی از طریق تلفن بهره برد.

به گزارش وبدا،خانم دکتر یسنا بهمنش با اعلام این خبر  گفت: مراكز اطلاع رساني دارو و سموم(DPIC)  ارائه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌اي در مورد داروها و سموم هستند كه مخاطبان می‌توانند از طریق یک خط تلفن با آن تماس بگیرند.

وی افزود: تعداد مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم تا سال 1395‏، بیش از 40 مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاهی در کشور مشغول به فعالیت می باشند. تمامی  این مراکز در حال حاضر با دو شماره 1490 و همچنین 190 و برخی ازآنها علاوه بر شماره های یاد شده با شماره ای مستقل، پاسخگوی تماسهای مردم و گروه پزشکی می باشند.

دکتر بهمنش اظهار داشت: هموطنان در سراسر کشور با شماره گیری 1490 و یا 190 ، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شد و از مشاوره دارویی از طریق تلفن بهره برد. علاوه بر تهران، چند دانشگاه سطح یک هم فعالیت شبانه روزی دارند و بقیه مراکز از 8 ساعت تا 12 ساعت در روز ارائه خدمت می نمایند.

وی ادامه داد: مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم در مورد، نحوه مصرف صحیح داروها، تداخل داروها و مواد غذایی، عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها، سازگاری و نحوه اختلاط داروهای تزریقی، مصرف داروها در دوران بارداری و شیردهی، مسمومیت با دارو، سموم، مواد شیمیایی، گیاهان سمی، گزیدگی ها و گازگرفتگی ها آماده پاسخگویی به پرسش های شهروندان می باشد./302/226

 
 چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥- ٠٩:١٣ / شماره خبر: ١٥٦٥٢٠
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج