وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > ضدآفتاب های دارای فاکتور محافظت از خورشیدی بالا بخرید/ SPFهای عدد بالا در برابر اشعه نور خورشید مقاوم ترند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو توصیه کرد:
  ضدآفتاب های دارای فاکتور محافظت از خورشیدی بالا بخرید/ SPFهای عدد بالا در برابر اشعه نور خورشید مقاوم ترند

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو جهت محافظت از پوست در گرما و افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند توصیه هایی را بیان کرد.

به گزارش وبدا، رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، جهت محافظت از پوست در گرما و افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند توصیه هایی را بیان نمود.

دکتر مصطفی اسماعیلی گفت: برای محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید استفاده از ضدآفتاب  ها توصیه می شود و همانطوری که اشعه خورشید در دراز مدت باعث سرطان پوست می شود استفاده از کرم های ضدآفتاب تاکید می شود.

وی ادامه داد: ضدآفتاب ها جهت جلوگیری از اثرات مضرآفتاب بر روی پوست استفاده می گردند و به دو نوع فیزیکی و شیمیایی طبقه بندی می شوند.

دکتر اسماعیلی  اظهار داشت: ضدآفتاب های فیزیکی  شامل مواردی نظیر تیتانیوم دی اکساید و زنیک اکساید هستند که با مسدود کردن سطح پوست از نفوذ اشعه های مضر جلوگیری می کنند.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشار به  اینکه  ضد آفتاب های شیمیایی با جذب این اشعه ها موجب حفاظت ازپوست می شوند تصریح کرد:  ضدآفتاب ها دارای SPFیا فاکتور محافظت از خورشیدی هستنند که هر چه این عدد بزرگتر باشد درصد قابلیت حفاظتی آن بیشتر بوده  و محافظت بیشتری را از پوست بعمل می آورد.

وی در پایان با اعلام تفاوت میزان SPF  ها   کمترین آنها را SPF30 و بیشترینش را SPF90  عنوان نمود./302/225

 
 سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦- ٠٨:٥٥ / شماره خبر: ١٦١٨٥٨
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج