وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > روزه داری با طعم سلامتی با ترک عادت های غذایی غلط/ روزه را با نوشیدنی های سرد افطار نکنید
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 
  روزه داری با طعم سلامتی با ترک عادت های غذایی غلط/ روزه را با نوشیدنی های سرد افطار نکنید

عادت های غلط غذایی را در ماه مبارک رمضان اصلاح کنیم تا دوران روزه داری مفید و سالمی داشته باشیم.

به گزارش وبدا ، مسئول گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: یکی از عادت های غذایی غلط روزه داران این است که به دلیل تشنگی زیاد، افطار را با آب سرد و یا نوشیدنی های سرد شروع می کنند، توصیه می شود افطار را با نوشیدنی های گرم مانند آب گرم، چای کم رنگ و شیر گرم آغاز کنیم و پس از آن می توانیم از خرما یا کشمش استفاده کنیم.

مهندس رضیه شناور افزود: مصرف خرما در ماه رمضان در تنظیم قند خون بسیار مفید است، توصیه می شود که در وعده افطار سه تا پنج عدد خرما مصرف شود، از مصرف بیش از اندازه خرما نیز مانند سایر شیرینی ها پرهیز شود.

وی اضافه کرد: در وعده های سحر و افطار از پرخوری دوری کنیم و تا اندازه ممکن به جای مصرف انواع شیرینی ها مانند زولبیا و بامیه که فقط دارای انرژی و بدون مواد مغذی(ویتامین ها و مواد معدنی) هستند، از مواد غذایی طبیعی شیرین مانند خرما، کشمش و انواع میوه استفاده کنیم.

مسئول گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه، ادامه داد: مصرف آب زیاد به هنگام صرف افطار سبب اختلال در هضم مواد غذایی می شود؛ پس از صرف سحری نیز بسیاری از افراد از بیم تشنگی در مدت روز، به مقدار فراوان آب می نوشند که عادت درستی نیست.

مهندس شناور گفت: از نوشیدن بیش از اندازه چای در وعده سحری دوری کنیم زیرا چای باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی می شود که بدن در مدت روز به آنها احتیاج دارد.

وی در پایان، تاکید کرد: روزه داران از مصرف تنقلات زیاد در فاصله افطار تا سحر پرهیز کنند، اینگونه مواد دیر هضم هستند و سبب می شوند که هنگام سحر به دلیل پری معده، میل به غذا کاهش پیدا کند./126/205

 
 سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦- ٠٩:٢٠ / شماره خبر: ١٦١٨٦١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج