وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > رنگ های تاتو حاوی فلزات سنگین و مواد شیمیایی بسیار خطرناکی هستند که سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 مدير كل فرآورده های آرايشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو:
  رنگ های تاتو حاوی فلزات سنگین و مواد شیمیایی بسیار خطرناکی هستند که سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد

مديركل فرآورده های آرايشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: آمار دقيقي از تعداد افراد داراي تاتو در ايران در دسترس نيست، اما متاسفانه شاهد گرايش بسیار برخی از جوانان به اين نوع از تغيير در ظاهر بدن هستيم.

 
 به گزارش وبدا، دكتر عبدالعظيم بهفر با بیان این مطلب، افزود: با وجود اینکه اداره كل فرآورده های آرايشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تاكنون مجوزی برای توليد رنگ اين فرآورده ها صادر نکرده است ولی مصرف غیرقانونی آن در سطح جامعه افزایش یافته است.
 
دکتر بهفر اظهار داشت: این رنگ ها مي توانند حاوي فلزات سنگين و مواد شيميايی بسيار خطرناكی باشند كه سلامت مصرف كننده را در بلندمدت با تهديدات جدی از قبیل سرطان روبرو کنند.
 
مديركل فرآورده های آرايشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن هشدار ويژه به متخلفين عرضه و به كارگيري اين محصولات گفت: از خانواده ها و عموم مردم درخواست می کنیم تا از انجام چنين اعمال خطرآفرين و تهديدكننده سلامت، جدا پرهيز کنند.
 
دکتر بهفر در پایان گفت: براي صدور مجوز واردات و توليد این رنگ ها براساس الگوها و استانداردهای جديد بين المللی لازم است تا آزمايشات متعدد و چند مرحله ای عدم وجود مواد سمی يا ايجاد سميت در بدن انجام شود كه تاکنون شركتی از این اداره کل چنین مجوزی دریافت نکرده است.
 
 سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧- ٠٩:٣٤ / شماره خبر: ١٨٦٣٢٣
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج