وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

سلامت، الکترونیکی می‌شود / نمره قبولی دولت در حوزه سلامت

وزیر بهداشت در پیامی در صفحه اینستاگرام خود از دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همه همکاران پرتلاشی که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده‌های الکترونیک را نیز پس از سال‌ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند، قدردانی کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این پیام ایجاد سامانه‌ی سلامت الکترونیک کشور را کاری بسیار عظیم، فنّی و دقیق عنوان کرد و افزود: اگر همین یک گام، حاصل تلاش دولتی در حوزه‌ی سلامت باشد، آن دولت نمره‌ی قبولی در این عرصه را گرفته است.

 

متن کامل پیام وزیر بهداشت که آن را با عنوان  "سلامت، الکترونیکی می‌شود"  در صفحه شخصی خود منتشر کرده ، به شرح زیر است:  

 

قریب به 10 سال است که سناریوی «سلامت الکترونیک» در کشور ما کلید خورده؛ سناریویی که می‌گوید برای سامان واقعی و بی‌دغدغه‌ی حوزه‌ی سلامت، به یک زیرساخت الکترونیک هوشمند و قوی نیازمندیم؛ زیرساختی که تا پا نگیرد، اقدامات گوناگون این حوزه، چون دانه‌های تسبیح بدون نخی، رها هستند؛ دانه‌هایی که گاه گُم نیز می‌شوند.

 

پس از آغاز به کار دولت یازدهم، این موضوع را با جدّیت پیگیری کردیم و خبر خوش آن که امروز در جلسه با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایشان اعلام کردند 90درصد کار سامانه‌ی سلامت الکترونیک کشور انجام شده و مابقی نیز طی یک ماه آینده نهایی خواهد شد.

 

اگر همین یک گام (که البته کاری بسیار عظیم، فنّی و دقیق است)، حاصل تلاش دولتی در حوزه‌ی سلامت باشد، آن دولت نمره‌ی قبولی در این عرصه را گرفته و من ضمن سپاسگزاری از همراهی، همفکری و همدلی مثال زدنی جناب آقای دکتر واعظی، به داشتن همکارانی چنین پرتلاش افتخار می‌کنم که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده‌های الکترونیک را پس از سال‌ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند.

 

@drhasanhashemi

اينستاگرام

 

Dr.hasan.hashemi

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ آبان ١٣٩٥ - ٢١:٤٩ / شماره خبر: ١٥٢٩٠٤ / تعداد نمايش: 4243

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج