وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

یادداشت معاون اجتماعی وزارت بهداشت به مناسبت روز داروساز

 
پنج شهریور برابر است با روز داروساز و بزرگداشت محمد بن زکریای رازی، دانشمند بلندآوازه ایرانی. راه و منش رازی از سوی پژوهشگران و دانشمندان ایرانی همچنان دنبال می‌شود و تولیدات دارویی داخلی گواهی روشن بر این مدعاست و هر روزه شاهد افتتاح خطوط تولید جدید و ساخت داروهای کارآمد در کشورمان هستیم.
 
این روزها تحریم‌های غیرانسانی دولت آمریکا علی‌رغم مستثنی دانستن دارو و غذا از تحریم، به دلیل ایجاد موانع بر سر راه مبادلات و تعاملات مالی و بانکی، بعضا مشکلاتی را به وجود آورده است. با این همه به دلیل آمادگی دولت و به ویژه نظام سلامت در برخورد با این قبیل مشکلات و تلاش برای کمترین تاثیر و ایجاد جو روانی در میان مردم و بیماران، تاکنون مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته است.
 
خوشبختانه درصد بسیار کمی از داروهای مورد نیاز و برخی مواد اولیه وارداتی است و مابقی با علم و دستان توانمند متخصصان و دانشمندان داخلی تولید می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد.
 
 روز داروساز را در این سال به طور ویژه به داروسازان، استادان و دانشوران این حوزه شادباش می‌گویم، چراکه علم و عمل ایشان در کنار دیگر تلاشگران، تضمین‌کننده حیات روشن و نیک ایران و ایرانیان خواهد بود. 
 
 
سید محمدهادی ایازی 
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٥ شهريور ١٣٩٧ - ١٠:٠٢ / شماره خبر: ١٨٠٣٦٢ / تعداد نمايش: 358

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج