وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

یادداشت وزیر بهداشت به مناسبت روز داروساز؛

التیام درد دردمندان مرهون تلاش محققان و داروسازان کشور است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی ضمن  تبریک روز داروساز به داروسازان کشور، ابراز امیدواری کرد:  محققان و داروسازان این مرز و بوم که تا امروز بیشترین تولید را در عرصه سلامت داشته‎اند، با تلاشی افزون‎تر به موفقیت‎هایی تازه‎تر دست یابند.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در این یادداشت که آن را در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرده، آورده است:
 در هنگامه‎ای که سلامت ملت شریف ایران هم تحت تاثیر بازی‎های سیاسی، از جمله تحریم‎ها قرار گرفته است، امیدوارم محققان و داروسازان این مرز و بوم که تا امروز بیشترین تولید را در عرصه سلامت داشته‎اند، با تلاشی فزون‎تر به موفقیت‎هایی تازه‎تر دست یابند و با افزایش ظرفیت صنعت ساخت دارو و تامین مواد اولیه، علاوه بر التیام درد دردمندان، به مرزهای خودکفایی در این حوزه نزدیک‎تر شوند.

متن کامل پیام دکتر هاشمی به مناسبت پنجم شهریور ماه؛ روز داروساز به شرح زیر است:

می‌گویند «محمدبن زکریای رازی» آثاری چنان گسترده در حوزه‏‌های مختلف از پزشکی تا منطق و ریاضیات از خود برجای گذاشته که برخی از تاریخ نویسان، وی را «همه‏‌چیزدان» نامیده‌اند. این دانشمند عالی‎مقام، در عین حال، بسیار خوش‌خو، نسبت به فقرا و بینوایان رئوف و در کسب علم کوشا بود؛ به بیماران توجه خاص داشت و تا زمان تشخیص و درمان بیماری، دست از آن‌ها نمی‌کشید.
اهل معرفت، این دقایق و ظرایف رفتاری را همان گوهر وجودی بزرگان می‎دانند که نام ایشان را در طول قرن‏‌ها و در پس حوادث گوناگون، همچنان زنده نگه داشته و می‎دارد.

 این‎که روز بزرگداشت آن پزشک، شیمی‎دان و فیلسوف ایرانی را «روز داروساز» نامیده‏‌اند، قطعاً متاثر از نقش مهم و ارزشمند دارو و داروساز در زنجیره سلامت فرد و جامعه است.
اینجانب به سهم خود این روز را به داروسازان عزیز و پرتلاش کشورم تبریک می‌گویم و در هنگامه‎ای که سلامت ملت شریف ایران هم تحت تاثیر بازی‎های سیاسی، از جمله تحریم‎ها قرار گرفته است، امیدوارم محققان و داروسازان این مرز و بوم که تا امروز بیشترین تولید را در عرصه سلامت داشته‎اند، با تلاشی فزون‎تر به موفقیت‎هایی تازه‎تر دست یابند و با افزایش ظرفیت صنعت ساخت دارو و تامین مواد اولیه، علاوه بر التیام درد دردمندان، به مرزهای خودکفایی در این حوزه نزدیک‎تر شوند./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٥ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:١٦ / شماره خبر: ١٨٠٣٧٦ / تعداد نمايش: 757

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج