وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت بهداشت در بجنورد عنوان کرد:

آناگل نماد تحول در حوزه سلامت


معاون حقوقي و امور مجلس وزارت بهداشت در بجنورد، بازگشت «آناگل» به زندگی را نماد تحول حوزه سلامت عنوان کرد.

به گزارش وبدا، دکتر ابراهیم گلمکانی با بيان اين مطلب در برنامه حضور در روستای بچه دره و دیدار با اهالی روستا و افتتاح خانه آناگل گفت: در قالب طرح تحول سلامت در استان خراسان شمالی اقدامات بسیار خوبي انجام شده و تلاش هاي بیشتر و اقدامات بیشتری نیز بايد انجام شود.

وی اوج اثربخشی طرح تحول سلامت در استان خراسان شمالی را درمان آناگل؛ بانویی از اهالی روستای محروم و مرزی بچه دره در شهرستان راز و جرگلان عنوان کرد که سالیان سال به دلیل مشکلات و فقر مالی، توان درمان پاهای خود را نداشت و 26 سال بر روی زانو و نشسته راه می رفت.

دکتر گلمکانی تصریح کرد : مشكلات و دفرمه شدن بدن " آناگل " بسيار زياد و شديد بود، به گونه اي كه پيش بيني وضعيت آينده وي را بسيار سخت و غير ممكن كرده بود، اما به همت تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، مراحل درمان او گام به گام جلو رفت و به نتیجه مطلوب رسید.

وي با اشاره به انجام 28 عمل جراحی ارتوپدی و ٤ عمل جراحي پلاستيك براي" آناگل" و تقدیر از عملکرد بسیار خوب این دانشگاه در روند درمان و بازگشت وی به زندگی، اظهار داشت: علاوه بر مشكلات ارتوپدي، وي مشكلات روحی، دنداني، چشمي،گوارشي و... زيادي داشت كه خوشبختانه با همكاري و مساعدت پزشكان متخصص و تیم پزشکی این دانشگاه تا حد زيادي برطرف شد و به حداقل رسيد.

وی تاکید کرد : امروز می رویم که زندگی دوباره «آناگل» را تبریک بگوییم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:٥٦ / شماره خبر: ١٧٢٧٦٦ / تعداد نمايش: 1461

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج