وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه برای اسکان مصدومان ویژه و همراهان آنها در زلزله غرب کشور فعال است

معاون اجتماعی داانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مصدومان زلزله غرب کشور که در بیمارستانهای استان تهران، البرز، همدان و کرمانشاه به تدریج ترخیص شده و می شوند و مصدومان و همراهان آنها که به سایر استانها اعزام شدند، با امکانات فراهم شده توسط معاونت اجتماعی این دانشگاه و کمک خیرین، به مناطق خود بازگشتند.

دکتر علی الماسی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: مصدومانی که جراحی سنگین داشته و دچار شکستگی اندام های بدن یا آسیب به سر و نخاع شده اند، برای مراقبت های بیشتر در نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، اسکان می یابند و در این نقاهتگاه، امکانات مناسب رفاهی و غذا در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: هر یک از مصدومان یک یا چندین همراه دارند و تمامی آنها در این نقاهتگاه اسکان می یابند و چندین محل دیگر در سطح شهر کرمانشاه نیز برای اسکان آنها در نظر گرفته شده است.

دکتر الماسی با بیان اینکه برخی از مصدومان و همراهان آنها، مایل به ترک نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه نیستند، افزود: ایاب و ذهاب آنها به صورت رایگان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام می شود و هر روز چندین رزیدنت و ۲ پزشک در این نقاهتگاه حضور دارند و وضعیت آنها را بررسی می کنند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: از زمان وقوع زلزله تا کنون هر روز بیش از ۲۰ نفر در نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، اسکان دارند و در حال حاضر با مذاکراتی که با ارتش داشته ایم، ساختمانی در سطح شهر در حال آماده سازی و تجهیز برای اسکان مصدومان و همراهان آنها است./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:١٨ / شماره خبر: ١٦٩٨٢٢ / تعداد نمايش: 2639

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج