وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در روستاي قره بلاغ سرپل ذهاب خبر داد:

اتمام ساخت خانه هاي بهداشت تا قبل از زمستان سال آينده/ بانک ها در تامین منابع مالی برای ساخت بیمارستانهای مناطق زلزله کمک می کنندوزيربهداشت با بيان اينكه بانك ها متعهد شده اند که در ساخت بيمارستان ها كمك مالي كنند، گفت: بيمارستان هاي تخریب شده مناطق زلزله زده با تامین منابع مالی مورد نیاز توسط بانک ها در كمتر از يكسال آینده راه اندازي می شوند.


به گزارش وبدا، دكتر سيد حسن هاشمي در چهارمين سفر خود به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه و آغاز عملیات ساخت مركز جامع سلامت روستاي قره بلاغ شهرستان سرپل ذهاب گفت: مقرر شد دو بيمارستان در شهرستان سرپل ذهاب و يك بيمارستان در شهرستان اسلام اباد ساخته شود.


وزیر بهداشت درخصوص بازه زماني ساخت بيمارستان ها در مناطق زلزله زده كرمانشاه تصريح كرد: تصمیم داريم تا بيمارستان هاي جديد را در كمتر از يكسال راه اندازي كنيم.

وزيربهداشت با بيان اينكه به یاری خدا ساخت خانه هاي بهداشت تا قبل از زمستان سال آينده به اتمام مي رسد، خاطرنشان كرد: در اين سفر، خیرین، ورزشکاران و هنرمندان با ما همراه هستند و در ساخت و نوسازی مراکز بهداشتی، مشارکت می کنند که قدردان زحمات آنها هستیم.

دكتر هاشمي در پايان درخصوص كمك هاي دولت گفت: دولت از روز اول وقوع زلزله در غرب کشور اعلام كرد كه برای بازسازی و نوسازی مراکز بهداشتی و درمانی در این مناطق كمک خواهد كرد و در این زمینه، رقمي حدود ١٢٤ ميليارد تومان برآورد شده و در جلسه ای که با معاون اول رييس جمهور داشتیم، دولت متعهد به پرداخت سهم خود شد.

وزيربهداشت گفت: در شرايط فعلي تعداد خيرين به قدري زياد بود كه كار به قرعه كشي رسيد و دولت نيز وقتي علاقه مندي مردم را براي كمك به این مناطق مشاهده مي كند، فرصت های لازم برای به بار نشستن مشارکت خیرین را فراهم می کند. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦ - ١٤:٥٠ / شماره خبر: ١٧٠١٥٨ / تعداد نمايش: 3214

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج