وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > تهرانی ها به مطب ها و درمانگاه هایی که پلاکارد پزشک خانواده دارند مراجعه کنند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 معاون فنی ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده:
  تهرانی ها به مطب ها و درمانگاه هایی که پلاکارد پزشک خانواده دارند مراجعه کنند

معاون فنی ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده از مردم تهران خواست برای ثبت نام به مطب ها و درمانگاه هایی که پلاکارد پزشک خانواده دارند مراجعه کنند.

به گزارش وب­دا؛ دکتر سیدرضا مظهری اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده در تهران با ثبت نام پزشکان در سامانه www.1590.ir  از امروز آغاز می شود و مردم می توانند از این پس با مراجعه به مطب ها، درمانگاه ها و موسساتی که تابلوهای فعالیت پزشکان خانواده در آنجا نصب شده است برای ثبت نام و ویزیت پایه و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت مراجعه کنند.

 

اعلام داوطلبی 2744 پزشک خانواده در تهران

وی افزود: در این سامانه تاکنون 2744 پزشک تهرانی برای فعالیت در برنامه پزشک خانواده اعلام داوطلبی کرده اند و سایر پزشکان داوطلب نیز از امروز می توانند به این سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: برای اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور در کل 460 سامانه به هم پیوسته در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی وجوددارد که از امروز تهران نیز به مجموعه این سامانه ها خواهد پیوست.

 

ورود اطلاعات 32 میلیون ایرانی به سایت

دکتر مظهری گفت: تاکنون اطلاعات 32 میلیون نفر از مردم توسط 220 هزار نفر که دارای دسترسی به سایت هستند در این سامانه ثبت شده است.

معاون فنی ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده این تعداد را در سال گذشته 8 میلیون نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از سال گذشته به این طرف که روند اجرای برنامه تسریع شد این رقم به 32 میلیون نفر رسیده است.

وی افزود: تاکنون حدود 9 میلیون و 500 هزار نفر نیز مردم کشور نیز پزشک خانواده خود را انتخاب کرده اند.

 

ویزیت پایه و تشکیل شناسنامه سلامت

 وی ویزیت پایه و تشکیل شناسنامه سلامت را اولین اقدام پزشکان خانواده برشمرد و گفت: تما مردم اعم از بیماران و افراد سالم ویزیت پایه شده و اطلاعات کامل سلامتی آن ها وارد سامانه می شود.

وی افزود: تاکنون نزدیک به 500 هزار نفر در کشور ویزیت پایه شده اند که طی آن 21 میلیون رکورد و دیتای اطلاعاتی برای این افراد در سیستم وارد شده است./202

 
 شنبه ٨ تير ١٣٩٢- ٠٩:٢٢ / شماره خبر: ٩٠١٩٥
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج