وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > پرداخت های پزشکان خانواده در کل کشور آنلاین می شود
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
  پرداخت های پزشکان خانواده در کل کشور آنلاین می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرداخت های پزشکان خانواده در کل کشور آنلاین می شود. 

 

به گزارش خبرنگار وب­دا؛ در نشستی که با حضور معاونان و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسا و نمایندگان بیمه ها در دفتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد مقرر شد همزمان با تهران برنامه پزشک خانواده در کل کشور، با شکل جدیدی ارائه شود.

 

2 هزار میلیارد تومان اعتبار اجرای سطح اول پزشک خانواده در کشور

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از نشست خود با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران از اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه پزشک خانواده در سطح اول در کل کشور طی سالجاری خبر داد و گفت: برای اجرای این برنامه سامانه ای با تمام امکانات لازم با کمک کارشناسان  سامانۀ پرداخت یارانه ها در دولت راه اندازی شده است که به شیوۀ جدیدی برنامه پزشک خانواده را در کل کشور اجرایی خواهد کرد.

دکتر طریقت افزود: این بودجه هفته پیش از سوی دولت به وزارت بهداشت ابلاغ شده و با جلسه ای که در حضور دکتر مرادی معاون راهبردی ریاست جمهوری تشکیل دادیم مقرر شد بودجه اجرای برنامه در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و وزارت بهداشت با همکاری وزارت بیمه ها پرداخت های پزشکان خانواده را انجام دهد.

 

ثبت نام 2500 پزشک تهرانی در سامانه www.1590.ir تاکنون

 

وی افزود: برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به 5 تا 8 هزار پزشک عمومی نیازمندیم که از زمان اعلام اجرای برنامه در تهران تاکنون 2500 پزشک داوطلبی خود را برای اجرای این برنامه در تهران اعلام و ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: هر پزشکی که در این سامانه ثبت نام کند و همزمان اولین ویزیت خود را انجام و پرونده الکترونیک بیمار را تشکیل داده و در سامانه ثبت کند به صورت آنلاین وجه ویزیت خود را دریافت خواهد کرد.

دکتر طریقت ادامه داد: تاخیری که در اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران رخ داد به این علت بود که تهران بیمار سرریز از استان های دیگر هم دارد که بدون توجه به این مساله و عدم هماهنگی بیمه ها کار با پیچیدگی هایی مواجه می شد.

وی افزود: در نشست امروز تصمیم بر این شد که برنامه پزشک خانواده همزمان با تهران در کل کشور تحت سامانه طراحی شده در وزارت بهداشت اجرایی شود.

 

بودجه اجرای سطح اول برنامه تامین شده است

 

دکتر طریقت منفرد 2 هزار میلیارد تومان را بودجه لازم برای اجرای سطح اول برنامه پزشک خانواده در کل کشور اعلام کرد و گفت: بیمه ها در طول این سال ها همواره طلب هایی از معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و بدهی هایی به وزارت بهداشت داشته اند، بنابراین در طرح جدید مقرر شده است بودجه اجرای سطح اول برنامه به وزارت بهداشت اختصاص یابد و وزارت بهداشت نیز با همکاری بیمه ها پرداخت های پزشکان را به صورت آنلاین انجام دهد.

 

پرداخت به پزشکان بصورت آنلاین

 

وزیر بهداشت حجم سنگین انجام اموری مانند انعقاد قراردادهای پزشکان در برنامه پزشک خانواده و خدماتی که ارائه می شود را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: در برنامه جدید که در تهران کلید خورده و به زودی در کل کشور آغاز می شود، همه اقدامات از جمله پرداخت آنلاین به پزشکان، در سامانه طراحی شده www.1590.ir انجام می شود تا کار به سرعت پیش برود./202

 

 
 چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٢- ١٩:٥٧ / شماره خبر: ٩٠٥٧٢
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج