وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای بزرگ استان خوزستان
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد؛
  اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای بزرگ استان خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری بر اساس نسخه 92-02، در شهرهای بزرگ استان درحال اجرا است.

به گزارش وب دا؛ رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: این برنامه در اهواز بزرگترین شهر استان از اوایل تیرماه اجرایی شده و هندیجان میزبان بعدی برنامه پزشک خانواده است.

دکتر سید محمد علوی اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، دزفول، بهبهان، گتوند و شوش آغاز شده است و طبق مصوبه افزایش تدریجی شهرهای مجری برنامه پزشک خانواده، این برنامه بزودی درهندیجان نیز آغاز می شود.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری هشت نشست کاری دیگر نیز داشته است، ادامه داد: با پیگیری مصوبات نشست های قبل، زیر ساخت های لازم جهت اجرای برنامه پزشک خانواده در سطح استان درحال تکمیل است و درحال اکثر مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و پایگاههای بهداشت استان به شبکه اینترنت و شبکه ملی سلامت (شمس) متصل شده اند.

وی همچنین گفت: بر اساس همین مصوبات 1000 دستگاه رایانه و چاپگر جهت اجرای برنامه پزشک خانواده در بین مراکز بهداشتی درمانی استان توزیع شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: تاکنون سرشماری و ورود اطلاعات برای 2 میلیون و 128 هزار و 839 نفر در سامانه خدمات سلامت ایرانیان صورت گرفته است که از این تعداد بیش از 700 هزار نفر به پزشکان خانواده خود لینک شده اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پزشکان خانواده در استان خوزستان ویزیت پایه را برای 9 هزار و 343 نفر انجام داده اند و این روند با سرعت هرچه بیشتر در حال انجام است./105/205/201

 
 سه شنبه ١ مرداد ١٣٩٢- ١١:٠١ / شماره خبر: ٩١٥٤٩
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج