وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > برنامه پزشک خانواده از شیوع بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می کند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛
  برنامه پزشک خانواده از شیوع بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز نیز اجرای برنامه پزشک خانواده گفت: اگرچه اجرای این برنامه دشوار است و محدودیت‌هایی را برای پزشک، بیمار و جامعه ایجاد می‌کند، ولی محاسن بسیار زیادی هم دارد.

محمدحسین سرمست در گفتگو با خبرنگار وب دا در خوزستان، گفت: با اجرای برنامه پزشک خانواده می‌توان از شیوع بسیاری از بیماری‌های واگیردار و غیرواگیردار جلوگیری کرد و این برنامه آغاز یک حرکت طولانی در سیستم درمانی است و افتخار آن در تاریخ پزشکی کشور به نام پزشکان فعال در برنامه ثبت می‌شود.

وی با اشاره به دیگر مزایای این برنامه تصریح کرد: برنامه پزشک خانواده فواید بسیار زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به ایجاد اشتغال برای 30 هزار پزشک اشاره کرد؛ البته حتی در شرایطی که به ازای هر 2 هزار و 500 نفر یک پزشک در نظر گرفته شود باز هم پزشک عمومی بیکار خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای این برنامه تعداد زیادی پرستار و ماما شاغل می‌شوند و درآمدی هر چند اندک به این افراد تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه البته این طرح معایبی هم دارد و در صورتی که این معایب رفع نشوند ممکن است آسیب‌هایی به طرح وارد کنند و حتی منجر به شکست برنامه شوند، گفت: عدم تخصیص بودجه به طرح از جمله این معایب است.

دکتر سرمست در پایان با ارائه راهکار در راستای رفع معایب این برنامه گفت: لازم است کمیته‌هایی متشکل از پزشکان باتجربه و مطب‌دار تشکیل شود و معایب طرح در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه به مسئولان گزارش شود./105/205/201

 
 چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٢- ١٠:٣١ / شماره خبر: ٩٤١٧٧
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج