وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > تدوین راهبردهای ارتقاء سلامت زنان در محیط کار
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 در نخستین همایش ملی ارتقای سلامت زنان در محیط کار اعلام شد؛
  تدوین راهبردهای ارتقاء سلامت زنان در محیط کار


نخستین همایش ملی ارتقای سلامت زنان در محیط کار، امروز در مرکز همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر نسترن کشاورزی دبیر علمی این همایش، گفت: تاکنون به سلامت زنان در محیط کار توجه کمی شده است و عموما بر حفظ و تامین سلامت جسمی زنان پرداخته شده است در حالی که به ابعاد روانی، اجتماعی و فرهنگی شاغلین زن توجه ای نشده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هر نوع محیط کاری می تواند بر سلامت زنان اثرات آسیب­زایی داشته باشد گفت: به همین منظور با همکاری شورای عالی فرهنگی 27 نوع محیط کاری مختلف برای زنان شاغل فهرست شده است و محیط منزل به عنوان اولین محیط کاری زنان در این فهرست آمده است.

دبیر علمی نخستین همایش ارتقای سلامت زنان در محیط کار از تدوین راهبردهای ارتقاء سلامت زنان در محیط و کار به عنوان ماحصل برگزاری این همایش خبر داد و با بیان این که تاکنون بیشترین تحقیقات و پژوهش های جامعه در رابطه با ارتقای سلامت زنان در محیط و کار در حیطه  آموزش بهداشت بوده است، خاطر نشان کرد: جامعه نیاز به پژوهش هایی با ابعاد مختلف در رابطه با حفظ و ارتقای سلامت زنان در محیط کار دارد.

دکتر کشاورزی، محور های اصلی همایش را که شامل: کار زنان (رسمی/غیر رسمی) در ایران و جهان، نظام پایش و مراقبت از سلامت زنان شاغل، عوامل زیان آور و سلامت زنان شاغل در محیط کار، نقش فرهنگ، دین و معنویات در سلامت زنان شاغل، عوامل فردی، اجتماعی، حقوقی و اقتصادی موثر بر سلامت زنان شاغل، بهداشت باروری زنان شاغل، سلامت زنان در محیط های کاری کوچک، کارگاه­ها، مشاغل روستایی، حوادث ناشی از کار و سلامت زنان شاغل و راهکارهای ارتقای سلامت زنان در محیط کار عنوان کرد.

دکتر کشاورزی همچنین حیطه موضوعات قابل بررسی در این همایش را وضعیت موجود سلامت زنان شاغل، عوامل فیزیکی و شیمیایی موثر بر سلامت زنان شاغل، عوامل روانی موثر برسلامت زنان شاغل، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت زنان شاغل، عوامل حقوقی و قانونی  و همچنین بررسی چالش ها و راهکارهای ارتقای سلامت زنان شاغل بر شمرد.

گفتنی است: نخستین همایش ملی ارتقای سلامت زنان در محیط کار که از سوی دفتر سلامت خانواده جمعیت و مدارس وزارت بهداشت از امروز 27 مهر ماه در مرکز همایش بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شده است تا فردا 28 مهر ماه ادامه دارد./306

 
 يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣- ١٣:٣٦ / شماره خبر: ١١٤٧٤١
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج