وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اصلياخبار فرهنگ سلامتپيام هاي سلامتيفیلم و تیزربازی های سلامتنرم افزارهای سلامتجدیدترین مطالب سلامتباورهای غلطروزهای سلامتآموزش همگانی تغذیه
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٧  -  
 » 
عنوان ها
جدیدترین اخبار
جدیدترین مطالب
اخبار > 80 تا 90 درصد بی اختیاری های ادراری با درمان های غیر جراحی بهبود می یابند
 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
 جراح کلیه و مجاری ادراری:
  80 تا 90 درصد بی اختیاری های ادراری با درمان های غیر جراحی بهبود می یابند

 

80 تا 90 درصد بی اختیاری های ادراری با درمان های دارویی و غیر جراحی بهبود پیدا می کنندَ و لزوما تمامی بیماران مبتلا به بی اختیاری ادراری نیاز به جراحی ندارند.

بی اختیاری ادرای یکی از معضلات شایع زنان بالای 50 سال است و اغلب پیش از ارزیابی دقیق کارکرد مثانه این بیماران تحت جراحی قرار می گیرند که اشتباه است.

 بیمارانی که عامل اصلی بی اختیاری ادراری آنها اختلال کارکرد مثانه است، گاهی اوقات تنها نیاز به درمان دارویی در جهت تخلیه بهتر مثانه دارند، زیرا جراحی نه تنها سبب بهبود بیمار نمی شود بلکه با ایجاد عامل انسدادی جدید بیماری را به مراتب سخت و شدیدتر می کند و امکانات آسیب به کلیه را نیز در آینده فراهم می کند.

اختلال کارکرد مثانه گاهی اوقات می تواند به علت ضعف عضلات مثانه نیز باشد که این مشکل منجر به تشدید بی اختیاری ادراری و آسیب جدی به کلیه در آینده می شود که برای تشخیص قطعی آن می توان از تست نوار مثانه استفاده کرد.

انجام مشاوره با متخصص اورولوژی پیش از تصمیم به جراحی ضرورری است

مراجعه به یک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری عدم کنترل ادرارو مشاوره با وی را پیش از انجام جراحی در تمامی بیماران بی اختیاری ادراری ضروری است.

 بیماران پیش از مراجعه به متخصص اورولوژی باید یک تست ادرار و سونوگرافی کلیه و مثانه پر و خالی انجام داده و آن را برای پزشک خود ببرند.

یبوست عامل مهم در ایجاد بی اختیاری ادراری

یبوست خود عاملی برای ایجاد اختلال کارکرد مثانه است و به همین دلیل رفع یبوست و درمان عفونت ادراری قدم اولیه درمانی است.

در صورت انجام جراحی در بیمارانی که پیش از آن تابحال جراحی نشده اند، احتمال تشدید انسداد مجرای خروجی ادراری، افزایش فشار داخل مثانه و آسیب به کلیه ها وجود دارد.302

دکتر سیمین وحیدی، جراح کلیه و مجاری ادراری

منبع:ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران
 
 يکشنبه ٣ خرداد ١٣٩٤- ١٠:١٨ / شماره خبر: ١٢٦٤٦٦
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج