معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:
در طرح راه اندازی ۲۱ هزار تخت بیمارستانی، از هدفگذاری اولیه گذشته ایم/ دستیابی به شاخص 1.96 تخت به ازای هر هزار نفر
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: هدفگذاری که در طرح راه اندازی ۲۱ هزار تخت بیمارستانی داشتیم تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت یازدهم بوده است اما امروز توانسته ایم بیش از این تعداد تخت را تامین کنیم.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در همایش سلامت روان و نهادهای اجتماعی عنوان کرد:
بهره برداری از ۲۵۰ تخت روانپزشکی جدید طی چند ماه آینده/ نقش موثر سمن ها و نهاد های اجتماعی و مردم نهاد در حوزه سلامت روان/ ضرورت استفاده از ظرفیت دستگاه ها و سازمان های مختلف در حوزه سلامت روان
دکتر ایازی با اشاره به این که در دولت یازدهم به موضوع سلامت روان اهمیت بیشتری داده شد، افزود: در این دوره توانستیم هزار تخت روانپزشکی را راه اندازی کنیم و طی چند ماه آینده نیز ۲۵۰ تخت دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت :
تعداد سفیران سلامت باید به 20 میلیون نفر برسد/ ابتلا 27 درصد کودکان به چربی بالا ؛ زنگ خطری بزرگ
وزیر بهداشت با اشاره بر اهمیت پیشگیری به عنوان اولویت سلامت جامعه گفت: البته توجه به حوزه بهداشت و پیشگیری، به منزله این نیست که به مشکلات و گرفتاری های درمانی مردم بی توجه هستیم چرا که مردم به بیمارستان، دارو و تجهیزات پیشرفته و پزشک و جراح نیاز دارند که باید برای آنها تهیه شود.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در همایش 1000 نفری سفیران سلامت دانش آموزی در سومین روز از هفته سلامت:
27 درصد از دانش آموزان چربی خون بالا دارند/ 89 درصد از مردم ایران، نمک اضافی مصرف می کنند/ وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نسبت به اصلاح کیفیت آرد و استفاده نانوایان از آرد ترکیبی اقدام کنند/ حدود 80 درصد از دانش آموزان تحرک کافی ندارند
وزیر بهداشت گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، 10 درصد از دانش آموزان افزایش وزن و چاقی دارند و 27 درصد از آنها به دلیل مصرف فست فود و تغذیه نامناسب، چربی خون بالا دارند همچنین از هر ده دانش آموز، یک نفر به طور روزانه از سوسیس و کالباس استفاده می کنند.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در سومین روز از هفته سلامت:
10 درصد دانش آموزان سفیر سلامت هستند
دكتر حميدي تشكل سفيران سلامت را به عنوان يكي از تشكل هاي رسمي وزارت آموزش و پرورش قلمداد كرد و از تخصيص اعتبارات لازم از سوي وزارت آموزش و پرورش درجهت ترويج آن در سطح كشور خبرداد.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرعامل سازمان انتقال خون:
آمار سلول های بنیادی انتقال خون باید به 100 هزار نمونه برسد
مدیر عامل سازمان انتقال خون به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی با اشاره به اهمیت انجام آزمایشات HLAتصریح کرد: یکی از کارهای مهم سازمان انتقال خون انجام آزمایشات مربوط به سلولهای بنیادی است که باید به 100 هزار نمونه برسد. این درحالی است که هنوز در این زمینه نیاز به فعالیت و فرهنگسازی داریم.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اهدای ۳۰ دستگاه تبلت به دانشجویان شرکت کننده در «طرح کشوری پایش سلامت‌روان دانشجویان
معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با هدف ارج نهادن به مشارکت دانشجویان علوم پزشکی کشور در «طرح کشوری پایش سلامت‌روان دانشجویان علوم پزشکی»، ۳۰‌دستگاه تبلت به قید قرعه به دانشجویان شرکت کننده در این طرح اهدا می‌کند.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو:
بیماران متابولیک هیچ مشکلی برای تهیه شیر خشک های رژیمی ندارند/ دردفاع از سلامت مردم کوتاه نیامده ایم
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم معرفی برنامه ویژه حمایت از بیماران متابولیک با بیان اینکه سامانه تامین و تحویل غذاهای ویژه و درمانی بیماران متابولیکی در دنیا نظیر ندارد گفت: هیچگاه در دفاع از سلامت مردم کوتاه نیامده ایم.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حكم وزیر بهداشت؛
سرپرست دانشگاه علوم پزشكي شهرکرد منصوب شد
با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛دكتر ارسلان خالدی فر به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني شهرکرد منصوب شد.
 يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزارت بهداشت:
وزارت بهداشت در پرونده"کیارستمی" اختیاری ندارد/نظام پزشکی و دستگاه قضا مرجع رسیدگی هستند/ اظهارنظرها براساس مبانی قانونی باشد
سخنگوی وزارت بهداشت در مورد نحوه رسیدگی به پرونده فوت مرحوم کیارستمی گفت: طبق قوانین موجود، رسیدگی به چنین شکایاتی و صدور حکم مربوط به دادگاه‌های مربوطه با کارشناسی سازمان پزشکی قانونی و نیز مربوط به سازمان نظام پزشکی است و قانون‌گذار به وزارت بهداشت در زمینه صدور حکم اختیار و مسئولیتی واگذار نکرده است.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در دومین روز از هفته سلامت و در مراسم افتتاح سامانه حامی تامین و تولید شیر خشک بیماران متابولیک:
هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به خلق نیست/ مردم را ناامید نکنیم/ اهمیت به اخلاق در جمهوری اسلامی ایران، اهمیت به نظام جمهوری اسلامی است
دکتر هاشمی با تاکید بر اهمیت پیشگیری در حوزه سلامت ، گفت: باید در خصوص پیشگیری ، از تریبون ها، بیشتر استفاده کنیم و خودمان نباید از تریبون‌های مختلف برای مردم بیماری اعصاب و روان تولید کنیم و یاس را در جامعه تبلیغ کنیم.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دفتر طب سنتي ايراني- اسلامي به مناسبت هفته سلامت ؛
انتشار ویژه‌نامه زندگی با نشاط و امید، بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایرانی
به همت دفتر طب سنتي ايراني- اسلامي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، همزمان با فرارسیدن هفته سلامت، ویژه‌نامه ای با عنوان «زندگی با نشاط و امید، بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایرانی»، منتشر شد.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
تاکنون 10 هزار خانواده تحت پوشش سامانه حمایت از بیماران متابولیک قرار گرفته‌اند/ سالانه یک میلیارد تومان برای هر بیمار متابولیک هزینه می کنیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق بررسیهای انجام شده در کشور نزدیک به ۴۰ بیماری وجود دارد که می‌توانند تعریف بیماری خاص را داشته باشند و این بیماری ها برای اینکه خاص تلقی شوند باید اولا در دولت بررسی شده و برآورد اعتبار شوند و سپس در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسند.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ریزی هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت:
تنها وزارتخانه ای که به برنامه عملیاتي توجه کرده، وزارت بهداشت است/ راهي جز تدوين برنامه عملياتي نداريم
معاون برنامه ریزی هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میانگین سهم سلامت در منطقه را 8.5 دانست و افزود: این درصد در کشور پس از اجرای طرح تحول سلامت به 7.2 رسیده است که 1.3درصد با میانگین منطقه فاصله داریم.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در دومین روز از هفته سلامت و در همایش تغذیه سالم؛ سفیران سلامت:
رفتار حاکمان و مسئولان کشور در تغذیه جسم، روح و روان مردم موثر است/ تصمیمات دست اندرکاران قوای مجریه، قضاییه و مقننه با سلامت مردم سر و کار دارد/ برای ایران زیبنده نیست که سالانه حدود 18 هزار نفر در حوادث جاده ای جان خود را به دلیل بی توجهی به قوانین، از دست بدهند/ کیفیت گندم داخلی باعث می شود که میزان نمک در نان بیشتر شود/ مصرف لبنیات در ایران نسبت به جهان و منطقه بسیار پایین است
وزیر بهداشت گفت: وضعیت کشور از نظر پیشگیری از بیماری ها چندان مناسب نیست و با توجه به تغییر سبک زندگی مردم و آموزش های نامناسب رسانه ای که بخشی از آن رهاورد تکنولوژی و توسعه وسایل ارتباط جمعی است، وضعیت بیماری ها در کشور، سال به سال نامناسب تر می شود.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون بهداشت وزارت بهداشت در دومین روز از هفته سلامت و در همایش تغذیه سالم؛ سفیران سلامت:
دو و نیم میلیون سفیر سلامت در کشور تربیت شدند/ مردم باید روزانه حداقل 10 هزار قدم، پیاده روی کنند/ در زمان خرید روغن، به برچسب راهنمای آن توجه کنید/ امروز، مراکز بهداشت توسط سفیران سلامت و فضای مجازی، به منازل مردم رفته است
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: عوامل خطر بیماری های غیرواگیر تا حد زیادی قابل پیشگیری است و علاوه بر اقدامات ارزشمند طرح تحول سلامت، تا کنون دو و نیم میلیون سفیر سلامت در کشور به صورت داوطلبانه تربیت شدند.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در دومین روز از هفته سلامت و در همایش تغذیه سالم؛ سفیران سلامت :
تعداد زیادی از مردم هر سال به دلایلی که قابل پیشگیری است، جان خود را از دست می دهند/ عامل عمده حوادث جاده ای، انسان و رفتار او است/ زندگی و کار روزمره، به عنوان تحرک بدنی و فعالیت فیزیکی به حساب نمی آید
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تغییر الگوی بیماری ها از واگیر به غیرواگیر، گفت: امروزه مرگ زودتر از سن 70 سالگی را مرگ زودرس می دانند و حدود 40 درصد از علل این مرگ ها مربوط به بیماری های قلبی عروقی، 20 درصد مربوط به سرطانها و 15 درصد نیز مربوط به حوادث و سوانح ترافیکی و غیرترافیکی است.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس انجمن تالاسمی ایران:
نبود دارو در دولت گذشته منجر به کاهش عمر بیماران تالاسمی شد/ رایگان شدن دارو و درمان در دولت فعلی
رییس انجمن تالاسمی ایران با ابراز تاسف از کاهش عمر بیماران تالاسمی به دلیل نبود دارو در دولت گذشته گفت: به بیماری که ١٢٠ عدد دارو نیاز داشت؛ در دولت قبل بیشتر از ٣٠ عدد تعلق نمی‌گرفت.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نتایج رشته‌های هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در اختتامیه نهایی اعلام شد
در اختتامیه نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، نتایج بخش‌های تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه‌ای، موسیقی، مواد تبلیغی، گویندگی و فیلم موبایلی، مشاعره، نمایشنامه خوانی، فیلمنامه نویسی استندآپ کمدی و پویانمایی اعلام شد.
 شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>