وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اجرای طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال در نیشابور در دو مرحله

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور از اجرای طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال برای جمعیت هدف تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور درمناطق پر خطر و تیم سیار شهرستانهای نیشابور و فیروزه خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد آذینی گفت : این برنامه در دو نوبت در تاریخهای 19 تا 21 فروردین و 23 تا 25 اردیبهشت 1396 انجام می شود و پرسنل بهداشتی در قالب 16 تیم 3 نفره و برای جمعیت حدود 2000 نفر کودک زیر 5 سال واکسیناسیون فلج اطفال را به صورت فعال (مراجعه به درب منازل ) انجام خواهند داد.

وی افزود : بیماری فلج اطفال یکی از بیماریهای ناتوان کننده بخصوص در دوران کودکی است و تا قبل از تصویب برنامه ریشه کنی فلج اطفال سالانه بیش از 40 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده و صد هزار نفر از آنان برای همیشه فلج باقی می ماندند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور تاکید کرد: حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشورمان از حساسیت ویژه ای برخوردار است و درحال حاضر تلاشها برای کامل کردن برنامه ریشه کنی فلج اطفال در دو کشور افغانستان و پاکستان ادامه دارد و با عنایت به همجواری با دو کشور پولیو اندمیک در مرز شرقی و ترددهای بین المللی ، در هر زمان خطر بازگشت مجدد بیماری به کشور وجود دارد . لذا برای به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش مجدد ویروس وحشی فلج اطفال ضروری است عملیات سالانه ایمن سازی تکمیلی در 2 نوبت به صورت فعال وخانه به خانه انجام شود.

دکتر محمد آذینی با بیان این که تداوم وضعیت عاری از فلج اطفال طی سالهای 2001 تا 2016 میلادی مبین تلاش همه ، در جهت دستیابی به پوشش بالای واکسیناسیون جاری و انجام با کیفیت عملیات ایمن سازی تکمیلی سالیانه بوده است از همکاری معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان نیشابور ، فرمانداری شهرستان فیروزه ، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات نیشابور و فیروزه در اجرای این طرح تشکر کرد.

گفتنی است دوره دوم طرح از 23 تا 25 اردیبهشت انجام خواهد شد./147/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - ١٢:٠٣ / شماره خبر: ١٥٩٨٧٨ / تعداد نمايش: 2080

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج