وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارایه خدمات تیم بهداشت و درمان بسیج جامعه پزشکی استان سمنان در مناطق محروم خارتوران شاهرود

تیم بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با حضور در مناطق محروم خارتوران شاهرود به مردم این منطقه خدمات بهداشتی درمانی ارایه دادند.

به گزارش وبدا، حضور تیم بهداشت و درمان بسیج جامعه پزشکی استان سمنان متشکل از نیروهای بهداشتی درمانی شامل: پزشک عمومی، 3 پرستار ، کار شناس مامایی، روانشناس بالینی ،کارشناس روانشناسی، 2 کاردان مبارزه با بیماریها و 8 کار شناس فرهنگی و آموزشی در این مناطق به منظور ارایه خدمات درمانی ، آموزش، نیاز سنجی و بررسی مشکلات موجود مردم این مناطق بوده است.

روستائیان دریافت کننده خدمات درمانی مناطق، درازا، عشقوان، تلخاب، حجاج، گرماب پایین، زیدر، احمدآباد، نوه، باغستان و زمان آباد که از توابع دهستان مرکزی زمان آباد خارتوران شاهرود بودند که در 120 کیلومتری بیارجمند قرار دارد.

خدمات درمانی به حدود 180نفر مرد و زن شامل ویزیت رایگان، ارائه دارو، کنترل فشار خون، تست قند خون، آموزش بهداشت دوران بلوغ، کنترل مادر باردار، بیماریهای مشترک بین انسان و دام، بهداشت محیط، تغذیه، روانشناسی از جمله این خدمات بود.

گفتنی است برگزاری برنامه های جانبی علاوه بر خدمات درمانی برای کودکان و نوجوانان و سایر اقشار روستاهای محروم و کم بر خوردار، محیطی شاد و مفرح ایجاد نموده بود و برنامه های برگزارشده شامل: مسابقات نقاشی، دارت، پرسمان قرآنی، پرسش و پاسخ اعتقادی و تربیتی بود و در پایان به برگزیدگان مسابقات، هدایایی به رسم یاد بود اهدا شد./121/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٦ - ١١:٣٢ / شماره خبر: ١٦٦٢٧١ / تعداد نمايش: 3590

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج