وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیرامون بودجه سال 97 در حوزه سلامت؛

اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نمایندگان خانه ملت همفکری کردند

اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دو نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی، دیدار و پیرامون مسایل مربوط به حوزه سلامت در بودجه سال 97 کشور، گفت و گو کردند.
به گزارش وبدا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به آغاز بررسی بودجه سال 97 کشور در مجلس شورای اسلامی و کاهش میزان بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به بودجه سال 96، بر اهمیت توجه به مسایلی که باعث ایجاد مشکل در حوزه سلامت می شود، تاکید کرد.
دکتر علی بهادر با بیان اینکه حتی در صورت پرداخت تمامی ردیف های بودجه به صورت کامل و پرداخت بدهی بیمه ها به دانشگاه ها، باز هم با کسری بودجه در دانشگاه ها مواجه هستیم، گفت: کاهش بودجه دانشگاه ها سبب کاهش کیفیت خدمات رسانی در بخش سلامت و فشار بیشتر به مردم می شود.
دغدغه مسئولان سلامت برای تداوم دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در سال هایی که بودجه کافی در اختیار داشتیم، با اجرای طرح تحول نظام سلامت و برنامه هتلینگ، اتفاقات خوبی در کشور افتاد و بسیاری از بیمارستان ها تجهیز شدند و خدمات رسانی به مردم بهتر شد؛ برنامه تحول نظام سلامت، باعث کاهش هزینه های پرداختی از سوی مردم شد؛ این برنامه باعث شد بسیاری از پزشکان در شهرستان ها بمانند و به مردم خدمت رسانی کنند.
دکتر بهادر برنامه تحول در نظام سلامت را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: در صورت پرداخت نشدن بودجه این برنامه، تداوم دستاوردهای اجرایی آن با مشکل مواجه می شود و باعث فشار به مردم خواهد شد؛ پزشکان نیز از بخش دولتی به بخش خصوصی می روند که موجب افزایش هزینه و نارضایتی عموم می شود.
در ادامه، دکتر رحیم زارع نماینده مردم آباده، خرم بید و بوانات در مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردم، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای دارند.
نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس یکی از اقدامات موثر کمیسیون تلفیق مجلس را جلوگیری از افزایش قیمت آب، برق و گاز در سال آینده دانست و افزود: در کمیسیون تلفیق مجلس، برای حوزه سلامت و ارتقای سطح سلامت در کشور، تلاش های زیادی انجام شده است.
براساس این گزارش، نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای خدمت به مردم و اساتید را مایه افتخار دانست و گفت: وظیفه ما در صحن مجلس شورای اسلامی این است که مطالبات شما و شرایط خاص کشور را مد نظر قرار دهیم.
کوروش کرم پور افزود: نمایندگان واقعیت ها را می بینند و تلاش های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی برای ارتقای سلامت مردم، دیده می شود.
وی ادامه داد: به خوبی می دانیم یکی از جاهایی که می تواند رضایتمندی اجتماعی ایجاد کند، حوزه بهداشت و درمان است؛ از طرفی خدمات دهی نامناسب در این حوزه می تواند باعث ایجاد نارضایتی اجتماعی شود. /126/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦ - ١٤:٤٥ / شماره خبر: ١٧٢٢٠١ / تعداد نمايش: 2633

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج