وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مطرح کرد:

مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین و حفظ سلامت هیات های عزاداری در ماه محرم و صفر

 
 
 
 
در راستای تامین سلامت هیات های عزاداری در مساجد و تکایا، طرح تشدید نظارت های بهداشت محیط بر توزیع مواد غذایی سالم با حضور بازرسان بهداشت محیط  و حضور تیم های فوریت های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ایام محرم و صفر اجرا می شود.
 
به گزارش وبدا، مهندس عبدالرزاق پاکزاد، رییس گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این مطلب که عدم رعایت موازین بهداشتی در تهیه و توزیع نذورات در مراسم عزاداری مساجد، تکایا و هیات ها،احتمال بروز بیماری های مرتبط با مواد غذایی را افزایش می دهد،خاطرنشان کرد: به منظور بروز و شیوع بیماری های مرتبط با آب و غذا و در راستای حفظ سلامت جامعه و تشدید نظارت های بهداشتی بر اماکن و مراکز طبخ و تهیه مواد غذایی در ایام محرم و صفر بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نظارت های ویژه ای بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذآیی،به هیات ها و آشپزخانه های مساجد خواهند داشت. 
 
وی تصریح کرد: هرگونه پخت و پز مواد غذایی باید در مکان های بهداشتی صورت گیرد و از مواد غذایی سالم و مورد تایید استفاده شود و همه افراد سهیم در طبخ مواد غذایی باید دارای کارت بهداشت باشند. لذا با توجه به افزایش استفاده از ظروف یکبار مصرف در این مراسم  از ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی، سلولزی و آلومنیومی جهت توزیع غذا و نوشیدنی باید استفاده شود. 
 
مهندس پاکزاد اضافه کرد: تعداد 86 نفر از بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اجرای این طرح به منظور سلامت عزاداران حسینی بر نحوه تهیه و  توزیع مواد غذایی نظارت خواهند کرد.
 
همچنین حسن شه بخش، مدیر عملیات فوریت های سلامت دانشگاه نیز اظهار داشت: علاوه بر اعلام آماده باش به بیمارستان ها تعداد 35 نفر از تکنسین های زحمتکش اورژانس به همراه 20 دستگاه آمبولانس در کنار عزاداران حسینی به منظور حفظ سلامت آنان حضور فعال خواهند داشت.
 
گفتنی است، تیم های کارشناسی مقابله با بحران دانشگاه با استقرار 24 ساعته در اتاق بحران، آماده ارائه خدمات به هیات های مذهبی و عزاداران حسینی خواهند بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:٥٩ / شماره خبر: ١٨١١٢٨ / تعداد نمايش: 273

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج