وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

کوبا در حوزه آموزش پزشکی موفق است/امضای بیش از ۱۲ سند میان دو‌کشور ایران‌و کوبا موجب ارتقا روابط دو‌کشور و منافع دو ملت خواهد شد

 

وزیر بهداشت گفت:در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار پزشک کوبایی در سراسر قاره افریقا، اروپا و اسیا در حال ارائه خدمات پزشکی هستند و در این کشور مردم تقریبا خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در دومین روز از سفر خود به هاوانا و در گفتگو با خبر رادیو ضمن اشاره به برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا پس از پنج سال وقفه و حضور نمایندگانی از دستگاه های مختلف ایران در قالب هیاتی ۳۰ نفره در این کمیسیون، گفت: روز گذشته طی جلسه ای با معاون رییس جمهور کوبا مسایل مهم مورد علاقه دو‌کشور و توافقات دو کشور در کمیسیون گذشته و همچنین برخی مشکلات موجود برای اجرایی شدن این تصمیمات و توافقات مورد پیگیری قرار گرفت.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید براین که حوزه آموزش پزشکی کشور کوبا موفق بوده است، افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار پزشک کوبایی در سراسر قاره افریقا، اروپا و اسیا در حال ارائه خدمات پزشکی هستند و در این کشور مردم تقریبا خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند.

دکتر هاشمی افزود: همچنین کشور کوبا در حوزه بیوتکنولوژی و ساخت واکسن بسیار موفق بوده است.

وزیر بهداشت با اشاره به بررسی اقدامات صورت گرفته از سوی دو کشور ایران‌وکوبا، گفت: مقرر شد در آینده ای نزدیک هیاتی از وزارت بهداشت کوبا به منظور بازدید از دانشگاه های علوم پزشکی و انستیتو پاستور ایران به ایران سفر کنند و طی ۴ ماه آینده نیز وزیر بهداشت این کشور به ایران سفر کند.

دکتر هاشمی در ادامه به دیدار خود با وزیر انرژی کوبا اشاره کرد و افزود : در این ملاقات موضوعات برق، نفت و سوخت های فسیلی و غیر فسیلی واستفاده از نیروگاه های برق برای تامین برق در کوبا مورد بررسی قرار گرفت .

وی افزود: در این خصوص قول مساعد داده شد تا در قالب مبادلات و معاملات بین المللی و در صورت تمایل کوبا بخش خصوصی ایران بتواند نیازهای این کشور را برطرف کند و در حوزه اکتشافات نفتی در صورت علاقه مندی شرکت های خصوصی و شرکت ملی نفت ایران در حوزه فنی و سرمایه گذاری بتوانند هر دو کشور پروژه های مشترکی را تعریف کنند.

دکتر هاشمی افزود: امیدواریم امضای۱۲ سند در قالب تفاهم نامه میان دو‌کشور ایران‌و کوبا در ارتقا روابط دو‌کشور و در راستای منافع دو ملت موثر واقع شود./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - ٢٠:٤٨ / شماره خبر: ١٥٧٧٥٤ / تعداد نمايش: 3152

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج