وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت در سفر به نیشابور عنوان کرد:

دستاوردهای مثبت اجرای طرح تحول سلامت، ناشی از زحمات ایثارگرانه مجریان طرح است/ سال گذشته 820 میلیون بار مراجعه سرپایی و 8 میلیون بار بستری در کشور داشته ایم/ کسب رتبه نخست عملکردی وزارت بهداشت بین 39 دستگاه دولتی در دوسال اخیر

دکتر حریرچی گفت: قبل از اجرای طرح تحول رتبه عملکردی وزارت بهداشت در بین 39 دستگاه دولتی 32 تا 37 بوده و در دو سال اخیر ، رتبه اول و دوم را کسب کرده ایم.

 

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی که به منظور افتتاح پروژه های عمرانی بهداشتی درمانی به نیشابور سفر کرده است، با تاکید بر اینکه، دستاوردهای مثبت اجرای طرح تحول سلامت ناشی از زحمات و تلاش مجریان طرح است، گفت: لازم است از پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، بهورزان و پرسنل اداری به عنوان مجریان طرح تشکر کنم .

 

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: خوشبختانه شاخص های بهداشتی و درمانی افزایشی بیش از میزان هزینه کردشان داشته اند و سال گذشته 820 میلیون بار مراجعه سرپایی و 8 میلیون بار بستری در بخش های دولتی و خصوصی کشور داشته ایم.

 

وی با اشاره به اینکه، قبل از اجرای طرح به مدت 20 سال رتبه عملکردی وزارت بهداشت در بین 39 دستگاه دولتی 32 تا 37 بوده است، گفت: در نظرسنجی های دو سال اخیر و پس از اجرای طرح نظام سلامت ، رتبه اول و دوم را کسب کرده ایم.

 

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: شهر نیشابور عقب افتادگی های جدی در زیر ساختهای بهداشتی و درمانی داشته که اقدامات خوبی شده اما کافی نیست همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار مردمی دیروز فرمودند: "در خیلی از شاخص ها در کشور رشد هزار، دوهزار و شش هزار درصدی داشته ایم اما باز هم کافی نیست".

 

وی با اشاره به اینکه، در حال حاضر به ازای هر هزار نفر جمعیت یک و نیم پزشک و رتبه 17 و 18 را در میزان پرستاران داریم ، گفت: براساس استانداردها یک بیمار نباید برای دریافت خدمات بیمارستانی بیش از 30 کیلومتر تا رسیدن به بیمارستان را طی کند که با اجرای طرح تحول اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

 

دکتر حریرچی با تاکید بر اینکه، هیچ کشوری در دنیا در 20 سال اخیر نتوانسته هزینه های بهداشتی درمانی را کاهش دهد، افزود:تغییر بافت سنی جمعیت و افزایش امید به زندگی تغییری در روند ارائه خدمات درمانی ایجاد کرده است همانطور که در بخش کنترل بیماری های واگیر بسیار خوب عمل شد،  اکنون در بخش بیماری های غیر واگیر باید تلاش کنیم تا بار مالی ناشی از آنها را کاهش دهیم.

 

وی در پایان افزود: اقدامات بهداشتی درمانی صورت گرفته در این منطقه افتخار بزرگی است که صرف نظر از خدمت رسانی ثواب و پاداش اخروی نیز به همراه دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥ - ١٥:١١ / شماره خبر: ١٥٧٧٨٣ / تعداد نمايش: 3082

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج