وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در ملاقات وزیر بهداشت با رییس دانشگاه UNAM مکزیک عنوان شد:

تقدیر رییس دانشگاه مکزیک از جایگاه بالای علمی بین المللی وزیر بهداشت کشورمان/ افزایش همکاری های دو جانبه و تبادلات علمی و فناوری در حوزه های پزشکی و واکسن

رییس دانشگاه اونم  مکزیک گفت: کشور ایران ظرفیت مناسبی برای افزایش همکاری های دو جانبه و تبادلات علمی و فناوری در حوزه های مختلف دارد.

 

به گزارش وبدا، Graue Wiechers  رییس دانشگاه UNAM  ( Universidade Nacional Autonoma Mexico )  در مکزیک که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در آمریکای شمالی است است در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان ضمن تقدیر از جایگاه بالای علمی بین المللی دکتر سید حسن هاشمی از وی به عنوان شخصیتی وزین در حوزه چشم پزشکی یاد کرد و گفت: مطالعات فراوانی در خصوص تمدن ایران داشته است و علاقمند است که بازدیدی از ایران، فرهنگ و آثار باستانی کشورمان داشته باشد.

 

وی از عقد تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایجاد زمینه تبادلات علمی و فناوری ابراز خشنودی کرد و گفت: این تفاهم نامه ها بستری را برای رفت و آمد دانشمندان دو کشور فراهم می کند و فرصت مغتنمی است که دو کشور در عرصه های علمی و پژوهشی تماس مستقیم داشته باشند.

 

رییس دانشگاه UNAM مکزیک در ادامه افزود: با توجه به اینکه هر دو ما چشم پزشک هستیم می توانیم همکاری های علمی خود را از این حوزه آغاز کنیم و سپس به سایر حوزه ها تعمیم دهیم.

وی گفت: در مکزیک بخش آموزش پزشکی از بخش خدمات مجزاست اما مرتبطند و بیمارستانهای دانشگاهی و بیمارستانهای زیر مجموعه وزارت بهداشت با هم همکاری خوبی دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: از تمدن ایران از دوران طفولیت آشنا شدم  و ایران کشوری مستقل است که بعد از انقلاب مسیر توسعه را طی کرد .

وی ادامه داد: برای کشور مکزیک مهم است که روابط  علمی و اقتصادی با ایران داشته باشد چرا که به لحاظ فرهنگی نزدیکترین ملتها به ایران هستیم.

 

بر اساس این گزارش، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی کشورمان نیز  از وی برای بازدید از ایران و دانشگاه های علوم پزشکی، بخصوص دانشگاه علوم پزشکی شیراز و آثار باستانی و فرهنگی کشورمان دعوت کرد.

 

دکتر هاشمی افزود: کشور ایران بیشترین قربانی تروریسم بوده است و جنگ تحمیلی قدرتهای بزرگ به وسیله عراق به ایران آسیب زیادی را به کشورمان وارد کرد.

وی گفت؛ در حوزه های پزشکی و واکسن می توانیم با کشور مکزیک همکاری داشته باشیم و کارگره علمی را برای توسعه همکاری های دوجانبه آموزشی و تحقیقاتی بین دو کشور ایجاد کنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٩ بهمن ١٣٩٥ - ١٦:٠٩ / شماره خبر: ١٥٧٧٩٠ / تعداد نمايش: 3040

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج