وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در نخستین نشست مجمع سلامت محله در یزد:

راهكار اساسي و قاطع حل مشكلات كشور، مشاركت مردم است/ انسان سالم، محور جامعه سالم است

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت تهیه سند ملى اجتماعى و اجرای آن از ابتداى سال آينده ، گفت: باید پارلمان محلات را راه‌اندازي كنيم و از ظرفيت مسولان محلي و مردم به منظور فعاليت‌هاي اجرايي و مشاركت عمومي حداكثر استفاده شود.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هادی ایازی در نخستین نشست مجمع سلامت محله در شهر یزد با اشاره به مدل طرح توسعه بهينه سلامت محله در یزد ( طرح تبسم)، گفت: این مدل توانسته مشاركت مردم يزد را جذب کند و می تواند الگويى براى كل كشور باشد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت تهیه سند ملى اجتماعى و اجرای آن از ابتداى سال آينده ، گفت: باید پارلمان محلات را راه‌اندازي كنيم و از ظرفيت مسولان محلي و مردم به منظور فعاليت‌هاي اجرايي و مشاركت عمومي حداكثر استفاده را نماییم.

وی با بیان این که انسان سالم، محور جامعه سالم است، افزود: راهكار اساسي و قاطع حل مشكلات كشور، مشاركت مردم است.

دکتر ایازی ادامه داد: پيروزي در جنگ هشت ساله، مرهون مشاركت مردم و حضور آنان در جبهه‌هاي نبرد بود و قبل از انقلاب اسلامي و بعد از آن، شاهد اقدامات مشاركت‌جويانه مردم و رسيدن به اهداف متعدد در حوزه سلامت، اجتماعي و اقتصادي بوديم.

اجراي طرح تبسم، يكي از شاخص‌هاي توسعه اجتماعي است
در ادامه این نشست، دکتر حسین ملک‌افضلی، مشاور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، نیز گفت: اجراي طرح تبسم، يكي از شاخص‌هاي توسعه اجتماعي است و در این طرح به دنبال تحقق سرمايه اجتماعي هستيم.

خيرين سلامت بيش از ۳٠٠ ميليارد تومان در حوزه سلامت هزينه كرده‌اند

در ادامه این نشست دکتر لطفی، معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی یزد گزارشی کامل از سيماي سلامت استان و راه‌اندازي معاونت اجتماعي دانشگاه ارایه داد و گفت: خيرين سلامت بيش از ۳٠٠ ميليارد تومان در حوزه سلامت هزينه كرده‌اند و دو كلينیك سيار دندانپزشکی نیز به يزد تعلق گرفته است كه طى دو هفته گذشته از آغاز فعاليت، بيش از ١٨٠‌ مورد خدمات داشته‌اند.

مدیریت اجتماع‌ محور، مديريت مردم‌محور است

در ادامه این نشست، جواديان‌زاده، مدیرکل استانداری يزد، گفت: مدیریت اجتماع‌ محور، مديريت مردم‌محور است كه نياز امروز ماست. ثبت جهانى يزد به عنوان هفتمين شهر مرهون فعاليت سازمان‌هاى مردم‌نهاد بود كه از اين الگو بايد در سلامت محله و رفع آسيب‌هاى اجتماعى استفاده كنيم.

همچنین در ادامه، حاتمى، رییس هیات مدیره مجمع سلامت محله اسكان به فعاليت اجتماعى در محله که موجب جلب مشاركت مردم شده است، اشاره کرد.

گفتنی است پیش از این نشست دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت و هیات همراه از مرکز خدمات جامع سلامت استاد دکتر حسین ملک‌افضلی اردکانی بيمارستان سيدالشهدای يزد بازدید و از بیماران عیادت کردند./203/ 206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٦ - ١١:٣٢ / شماره خبر: ١٦٤٩٩٤ / تعداد نمايش: 1946

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج