وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین تکریم و معارفه خود و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

1120 خانه بهداشت و 350 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در مازندران در دولت یازدهم ساخته شد

 معاون درمان وزارت بهداشت و رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه سیستم شبکه بهداشتی پس از ۳۰ سال در مازندران احیا شده، گفت: در سال های اخیر تعداد تخت های دیالیز در این استان دوبرابر افزایش پیدا کرد و دسترسی بیماران کلیوی به این خدمات افزایش قابل ملاحظه ای یافت.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در آیین تکریم و معارفه خود و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران که با حضور قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف ما در این دانشگاه، افزایش امکانات بهداشتی و درمانی در بیمارستانها به منظور رفاه بیشتر حال بیماران بود که خوشبختانه در زمان تصدی مسئولیت دانشگاه محقق شد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از مهمترین اقدامات اجتماعی دولت است، گفت: اگر نیت انسان خدمت به مردم باشد خداوند راه را برای او باز می کند. زکات عمل انسان خدمت به دیگران است. بیماران و افرادی که به ما مراجعه می کنند را مانند خانواده های خود می دانیم.

وی با اشاره به سرعت رشد بالای دانشگاه علوم پزشکی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استان و گردشگران، یادآور شد: در دولت یازدهم هزار و 120 خانه بهداشت و 350 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در استان به منظور افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی احداث شد.

دکتر جان بابایی با بیان اینکه در دوران گذشته بسیاری از مراکز و خانه بهداشت استیجاری و با قدمت بالا بوده و خوشبختانه امروز مرکز بهداشتی، فرسوده ای وجود ندارد، افزود: ۱۴ بخش اورژانس بیمارستانی در 4 سال گذشته ساخته، نوسازی و بهسازی شدند. به عنوان نمونه بیمارستان فاطمه الزهرا (س) به عنوان مرکز قلب استان با مشکلات زیادی در حوزه اورژانس بیمارستانی مواجه بود که خوشبختانه در طرح تحول سلامت یکی از بهترین اورژانس های بیمارستانی در این مرکز احداث شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاکید بر پیشرفت چشمگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه پژوهشی، اظهار داشت: در دولت یازدهم اقدامات خوبی در حوزه پژوهشی این دانشگاه از جمله ثبت بیماری به صورت علمی، مطالعات جمعیتی و ساخت مراکز تحقیقاتی انجام شده است./139/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦ - ١٥:٢٣ / شماره خبر: ١٦٦٠٧٦ / تعداد نمايش: 2164

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج