وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس انستیتو پاستور ایران:

انستیتو پاستور ایران خوشنام ترین، معتبرترین و پر استناد ترین موسسه تحقیقاتی در نظام سلامت است/ باید رسالت ها و ماموریت های انستیتو پاستور را بازتعریف کنیم

رییس انستیتو پاستور ایران از این موسسه به عنوان قدیمی ترین مرکز تحقیقاتی کشور و خاورمیانه یاد کرد و گفت: انستیتو پاستور ایران سابقه بسیار درخشانی در مراقبت، ریشه کنی و کنترل بیماری ها در کشور داشته و هنوز هم به عنوان خوشنام ترین، معتبرترین و پر استناد ترین موسسه تحقیقاتی در نظام سلامت، شناخته می شود.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا بیگلری در مراسم تکریم دکتر قانعی و معارفه خود به عنوان رییس انستیتو پاستور، اظهار داشت: وقتی پیشنهاد ریاست پاستور به بنده شد، بسیاری از دوستانم توصیه می کردند که این مسئولیت سخت را نپذیرم. مسلما در دنیا، کار بزرگ وجود ندارد به شرط اینکه آن را به کارهای کوچک تبدیل کنیم و یک مدیر، وظیفه دارد که همه مسائل را از بالا رصد کند.

وی تصریح کرد: باید رسالت ها و ماموریت های انستیتو پاستور را بازتعریف کنیم و ذینفعان و شرکای داخلی و خارجی، باید در این بازتعریف، همراه و در کنار ما باشند تا بتوانیم محصولات با کیفیت را تولید و به نظام سلامت ارائه دهیم. قطعا وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری های واگیر این وزارتخانه در زمان های بحرانی و اپیدمی بیماری ها باید به انستیتو پاستور فکر کنند و روی کمک آن حساب کنند.

رییس انستیو پاستور ایران گفت: در حوزه آموزش باید به نیازهای آینده فکر کنیم اما هدف از آموزش، نحوه جذب و رشد دانشجویان، باید با دانشگاه های علوم پزشکی متفاوت و به صورت هدفمند باشد و تولید محصولات نیز باید هدفمند انجام شود و باید توجه کنیم که سرمایه گذاری در این موسسه با چه هدفی انجام می شود.

دکتر بیگلری تاکید کرد: فعالیت انستیتو پاستور ایران باید در جهت پاسخگویی به نیازهای نظام سلامت باشد و همکاری و همراهی در این راه بسیار ضروری است و باید برنامه ها، اهداف و ماموریت ها به دقت مشخص شده باشد و به شدت باید به دنبال برقرار کردن انضباط مالی و اداری باشیم. در دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز چند سال است که از نظر مالی در رده های بالا قرار داشتیم. بنابراین لازم است که کارمندان در انجام امور این موسسه، تعهد سازمانی و دقت داشته باشند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت حمایت طلبی در موفقیت انستیتو پاستور، گفت: وزیر بهداشت حمایت قاطع و کاملی از ما در انستیتو پاستور دارد که یک سرمایه برای ما و آینده این موسسه است و برای موفقیت انستیتو پاستور نیاز به کار و روحیه تیمی داریم.

براساس این گزارش دکتر مصطفی قانعی رییس سابق انستیتو پاستور نیز گفت: باید از خدا بخواهیم که خدمات ما را قبول کند در غیر این صورت عمری که از دست می رود، خسارت بزرگی است.

وی گفت:  یکی از استراتژی های ما در انستیتو پاستور این بود که باید چه کار کنیم تا زنجیره تحققات با زنجیزه تولید، فناوری و خدمات به هم متصل شود و از محققان و متخصصان پاستور فرانسه دعوت کردیم و زنجیره تحقیق تا تولید را به آنها نشان دادیم و آنها اذعان کردند که این زنجیره در فرانسه هم شکل نگرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای کار، با واردات واکسن به کشور، انستیتو پاستور را تحویل گرفتیم، افزود: خوشبختانه در حال حاضر کشورهای زیادی همچون مکزیک، پاکستان و ترکیه از ایران واکسن می خواهند و کیفیت محصولات انستیتو پاستور ایران، به طور قابل توجهی افزایش یافته است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ - ١٥:٥٠ / شماره خبر: ١٦٦٣٧٣ / تعداد نمايش: 2695

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج