وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر بهداشت در بهداری رزمی:

به تعبیر امام خمینی(ره)،پزشکان در دوران دفاع مقدس روسفید شدند/ به تولیت وزارت بهداشت برای نظام سلامت کشور، اعتقاد کامل داریم

مشاور وزیر بهداشت در بهداری رزمی گفت: وزیر بهداشت مسئولیت ثبت و حفظ آثار نورانی و درخشان جامعه پزشکی و بهداری در دوران دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در حوزه سلامت و نقش امروز جامعه پزشکی در جبهه های مقاومت و حمایت از مجروحان این جبهه ها را به بنده محول کرده است.

سردار نصرالله فتحیان در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، افزود: امیدوارم که با کمک وزیر بهداشت، معاونین این وزارتخانه و روسای دانشگاه های علوم پزشکی بتوانیم زمینه های ثبت و حفظ آثار جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس و معرفی و شناساندن آن به نسل های بعدی را با موفقیت انجام دهیم. نقش جامعه پزشکی در دوران جنگ بسیار مهم بود و به تعبیر امام خمینی(ره)،پزشکان در دوران دفاع مقدس روسفید شدند و مقام معظم رهبری نیز می فرمایند که پزشکان از یک آزمون بزرگ الهی، روسفید بیرون آمدند.

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم خدمات جامعه پزشکی و امدادگران در دوران دفاع مقدس را با همکاری جامعه هنری کشور، به درستی ترسیم کرده و به جامعه نشان داده و آن را به جوانان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به خوبی انتقال دهیم و بتوانیم از رادمردان آن دوران به ویژه شهدای جامعه پزشکی و شهدای وزارت بهداشت، تجلیل کنیم.

سردار فتحیات یادآور شد: نیروهای مسلح همواره در کنار دولت ها بوده و با آنها همکاری داشته اند و در دولت دوازدهم نیز با دکتر هاشمی در وزارت بهداشت، همکاری مناسبی خواهند داشت و در دوران گذشته که مسئولیت بهداری نیروهای مسلح را بر عهده داشتم، همکاری بسیار خوبی بین ما و وزارت بهداشت وجود داشته و به تولیت وزارت بهداشت برای نظام سلامت کشور، اعتقاد کامل داریم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - ١٤:٠٦ / شماره خبر: ١٦٦٤٤٥ / تعداد نمايش: 2241

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج