وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

وزارت بهداشت با مداخلات درمانی غیرمجاز در حوزه طب سنتی برخورد خواهد کرد


دکتر حریرچی گفت: وزارت بهداشت در حوزه مداخلات درمانی غیر مجاز و محروم ساختن بیماران از درمان‌ صحیح بیماری توسط افراد سودجو در حوزه طب سنتی برخورد قانونی خواهد کرد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری ضمن بیان این مطلب گفت: در فضای مجازی کلیپ هایی در مورد طب سنتی منتشر می شود که حاوی پیام های غیر علمی و‌ غلط است و در موضوعاتی بدیهی مثل واکسیناسیون و موارد دیگری مثل درمان سرطان‌، تجویز داروهای گیاهی و عدم استفاده از داروی شیمیایی نیز توصیه های غیرعلمی ارائه می شود.

وی با تاکید بر این که وزارت بهداشت در حوزه مداخلات درمانی غیر مجاز و محروم ساختن بیماران از درمان‌ صحیح بیماری توسط افراد سودجو در حوزه طب سنتی برخورد قانونی خواهد کرد، افزود: به دلیل خدشه به ساحت پزشکی، طب سنتی و حتی مفاهیم اصیل دینی و‌مذهبی وزارت بهداشت وارد عمل می‌شود و باید چنین افرادی از پزشکان و ‌علما عذر خواهی کنند و ما و مراجع قضایی با این‌گونه افراد که از طب سنتی سواستفاده می کنند برخورد قاطع خواهیم کرد.


دکتر حریرچی در ادامه این نشست با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت، طرح عظیم بهداشتی و درمانی و بزرگترین پروژه اجتماعی دولت است و هر پروژه بزرگی یک موضوع زنده، پویا و دینامیک است که ممکن است در موارد و مواقعی تغییراتی داشته باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که در یک دوره ۴ ساله نمیتوانستیم تمامی مشکلات بهداشتی و درمانی کشور را حل کنیم، افزود: وزیر بهداشت دوره ۱۲ ساله را برای حل تمامی مشکلات بهداشت و درمان پیش بینی کرده اند

وی با تاکید بر این که شرکای اجرایی ما در حوزه سلامت نیز تعهداتی داشتند اما به عهد اولیه خود پایبند نبودند، افزود: شاخص های مدنظر ما براساس منابع تخصیص یافته حاصل شده است و ادامه ارتقا و نهادینه سازی سلامت نیاز به همکاری شرکای وزارت بهداشت هم دارد./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٠٤ / شماره خبر: ١٦٦٩٩٣ / تعداد نمايش: 2545

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج