وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذاو دارو در گرگان تاکید کرد:

ضرورت نظارتهای کامل و برنامه ریزی شده مدیران تجهیزات پزشکی برای خرید تجهیزات پزشکی


معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه خدمات ارزشمندی در طرح تحول سلامت ارایه شده است اظهار داشت: نقش تجهیزات پزشکی در موفقیت طرح تحول سلامت تعیین کننده بود.

به گزارش وبدا، دکتر غلامرضا اصغری رییس سازمان غذا و دارو ظهر امروز در آیین بیست و ششمین اجلاس سراسری مدیران تجهیزات و ملزومات پزشکی در گرگان با بیان اینکه امیدواریم خروجی‌های این همایش به بهبود فعالیت‌های استان‌ها کمک کند، گفت: امروز وضعیت بهتری نسبت به قبل از اجرای طرح تحول سلامت در کشور داریم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از برنامه‌های مهم کشور است، افزود: براین اساس بود که وزیر بهداشت در مجلس رای اعتماد بالایی از نمایندگان مجلس گرفت.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: خدمت به مردم و رضایتمندی در مردم باید تداوم پیدا کند و رفع مشکل تامین منابع مالی حوزه سلامت ضروری است.


دکتراصغری بر نظارتهای کامل و برنامه ریزی شده مدیران تجهیزات پزشکی برای خرید تجهیزات پزشکی تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌ها و فعالیت‌های زیادی در این خصوص انجام شود و به دنبال توانمند کردن حوزه نظارتی هستیم تا مدیران تجهیزات موثرتر عمل کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: سرعت پیشرفت علمی زیاد است و در سال‌های آینده تجهیزات با تکنولوژی بالاتری عرضه می‌شود و ما باید تجهیزات و نظارتهای خود را با این پیشرفت‌ها ارتقاء دهیم.

براساس این گزارش، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان نیز در این اجلاس گفت: تجهیزات مدرن و پیشرفته باید در کنار خدمات بهداشتی به جامعه ارائه شود.

عبدالرضا فاضل افزود: امروز دغدغه مردم باید تنها درمان بیماری باشد و تجهیز بیمارستان ها و مراکز ارائه خدمات درمانی به گونه ای باشد که مراجعین مشکلی در این بخش نداشته باشند.

وی تصریح کرد: بعد از اجرای طرح تحول سلامت در استان، ضروری بود که تجهیزات مدرن و پیشرفته برای مراکز درمانی فراهم شود و در این بخش به عدالت در توزیع ملزومات پزشکی توجه شد.

دکتر فاضل ادامه داد: بازبینی تمامی ملزومات و تجهیزات پزشکی در راستای افزایش کیفیت، طراحی سامانه الکترونیک، نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی و نیازسنجی از اقداماتی بود که در شش ماه نخست امسال در استان انجام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: حمایت از واحدهای تولیدی یکی از دیگر خدمات در بخش بهداشت و درمان بوده است.

گفتنی است بیست و ششمین اجلاس سراسری مدیران تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور از صبح امروز (چهارشنبه) به مدت دو روز و با حضور معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذاو دارو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گرگان آغاز شد. در حاشیه این اجلاس از روز گذشته نمایشگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی به مدت سه روز در محل نمایشگاه دائمی استان گلستان در گرگان گشایش یافته است.

در این همایش علاوه بر دکترغلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو؛دکتر محمود بیگلر مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه مدیران کل و مدیران اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور حضور دارند./137/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - ١٥:٢١ / شماره خبر: ١٦٧١٢٧ / تعداد نمايش: 2054

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج