وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت بنگلادش:

اعلام آمادگي ایران برای راه اندازي بيمارستان صحرايي و پنج درمانگاه اقماري برای کمک به آوارگان روهینگیاتیم اعزامی از مدیران ارشد و کارشناسان وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر که برای بررسی وضعیت رانده شدگان مسلمان کشور میانمار به داکا پایتخت بنگلادش سفر کرده اند، در دیدار با مسئولین بهداشتی بنگلادش، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای راه اندازي بيمارستان صحرايي و پنج درمانگاه اقماري برای خدمت به آوارگان روهینگیا اعلام کردند.

به گزارش وبدا، همچنین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای توزیع سه محموله غذایی به وزن يكصد تن بين آوارگان اعلام آمادگی کرد.

بنابراین گزارش دکتر سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت که در راس هیات وزارت بهداشت کشورمان به بنگلادش سفر کرده است در دیدار با وزیر بهداشت این کشور ضمن قدردانی از دولت و مردم بنگلادش به دلیل میزبانی آوارگان مسلمان رو هینگیا گفت: ایران این آمادگي را دارد که بيمارستان صحرايي و پنج درمانگاه اقماري در این منطقه راه اندازی کند.

دکتر ایازی همچنین با تاکید بر اقدامات سریع در کوتاه مدت برای بهبود شرایط بهداشتی در اردوگاه پناهندگان، گفت : برای کمک های بهداشت محیطی در منطقه نیز با توجه به شرایط آب و فاضلاب آماده همکاری هستیم.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در این دیدار با اشاره به این که مقرر شده است از 50 دانشجوي رشته هاي پزشكي ، دندانپزشكي و داروسازي ايراني مشغول به تحصيل در داكا، برای کمک به رانده شدگان روهینگیا استفاده شود، گفت: مقرر شد نماينده ای از سوي وزارت بهداشت بنگلادش جهت هماهنگي و پيگيري موضوعات معرفی شود و وزرای بهداشت دو کشور ایران و بنگلادش، ادامه مذاکرات و پی گیریها را داشته باشند .

وزیر بهداشت بنگلادش نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات و کمک های جمهوری اسلامی ایران به آوارگان روهینگیا، خواستار پیگیری و محکومیت دولت میانمار در محافل بين المللي و بازگشت آوارگان این کشور به كشورشان شد.

وزیر بهداشت بنگلادش ضمن حمايت از اقدامات بهداشتي و درماني ايران، نماينده خود را جهت هماهنگي و تخصيص زمين برای راه اندازي بيمارستان صحرايي و درمانگاه معرفي کرد.

همچنین در این دیدار مقرر شد: در ايران با محوريت جمعیت هلال احمر، ستاد پشتيباني از مسلمانان روهينگيا راه اندازي شود و مديريت و سازماندهي كمكها در منطقه به عهده جمعيت هلال احمر باشد ./

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦ - ١٢:٥٧ / شماره خبر: ١٦٧١٦١ / تعداد نمايش: 2548

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج