وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در سئول عنوان کرد:

استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارم بتوانیم با جذب سرمایه گذاری و استفاده از  فنآوری اطلاعات کره جنوبی برای ارتقا نظام سلامت بهره ببریم.
 
به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان۱۴۰۰ تخته بوندانگ (SNUH ) وابسته به دانشگاه ملی سئول گفت: به همراه تیمی، از دو بیمارستان  مهم دانشگاهی کره جنوبی که علاوه بر خدمات درمانی، اقدامات آموزشی و پژوهشی هم انجام می دهند، بازدید داشتیم.
 
وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت استفاده از دانش بشری، افزود: این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد و در آسیا نیز کشورهای پیشرفته خوبی داریم که  خدمات خوبی در حوزه سلامت به مردمشان ارائه می دهند و کره جنوبی نیز از کشورهایی است که در زمینه دانش، مهارت و تجهیزات پزشکی پیشرفت های بسیار خوبی در دو دهه گذشته داشته است. 
 
وزیر بهداشت افزود: در این کشور به ازای هر هزار نفر  11.5 تخت بیمارستانی وجود دارد که نشاندهنده توجه  و احترام به بیماران است و این درحالی است که در ایران به ازای هر هزار نفر 1.5 تخت وجود دارد.
 
دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه  در کره جنوبی به ازای هر تخت بیمارستانی 3 کارمند اعم از پرستار، کمک پرستار و یا سایر کارکنان وجود دارد، افزود: نکته قابل توجه اینست که در  این کشور پولی را که از اقتصاد بویژه از مالیات برای این حوزه تخصیص می دهند به اندازه ای است که بتوانند حقوق لازم برای بیمارانشان را تامین کنند.
 
وزیر بهداشت با بیان این که  درحال حاضر شرایط بسیار مناسبی برای بخش دولتی و خصوصی برای بهره گیری از تجربیات  بویژه در حوزه فنآوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان ها وجود دارد، افزود: امیدوارم بتوانیم از این تجربیات استفاده بکنیم و بتوانیم کمک بیشتری به مردم ایران که حقشان است، بکنیم .
 
دکتر هاشمی با تاکید بر این که ما باید در بخش سرمایه گذاری واقع بینانه ترعمل کنیم، گفت: در این صورت می توانیم  سرمایه های بیشتری را جذب کرده وعلاوه بر آن از تجربیات و تکنولوژی های دنیا نیز بهره مند شویم . 
 
وی  در پایان با بیان این که  کشورهای  کره جنوبی، ژاپن و چین  بهترین فرصت برای استفاده از جذب سرمایه و استفاده از تجربیات و تکنولوژی آنهاست، افزود: باید اجازه انجام کارها را بدهیم ضمن این که  قضاوت زودهنگام درمورد ثمرات آنها نکنیم زیرا آنچه که اهمیت دارد این است که این مسیر که مسیر تجربه جهانی است حتما به کامیابی و رضایتمندی بیشتر ملت ها از جمله ایران هم منجر خواهد شد./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - ١٨:٠٣ / شماره خبر: ١٧٠١٧٨ / تعداد نمايش: 1049

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج