وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزير بهداشت در امور بين الملل:

امضاي اسناد همکاری بين وزارت بهداشت ايران و كره جنوبي، نشان دهنده گسترش روابط دو كشور است


قائم مقام وزير بهداشت در امور بين الملل با بيان اينكه امضاي سند همکاری بين وزارت بهداشت ايران و كره جنوبي، نشان دهنده گسترش روابط دو كشور است، گفت: کره جنوبی علاقه مند به توسعه همکاری های حوزه درمانی است و باید از این فرصت استفاده کنیم، این سفر باعث تقویت همکاری های مشترک دو جانبه در حوزه سلامت می شود و دستاوردهای زیادی برای کشورمان دارد.

به گزارش وبدا، دكتر محسن اسدي لاري درخصوص امضاي اسناد و تفاهم نامه همکاریهای مشترك وزراي بهداشت ايران و كره جنوبي گفت: کره حنوبی علاقه مند به توسعه همکاری های حوزه درمانی است و باید از این فرصت استفاده کنیم، این سفر باعث تقویت همکاری های مشترک دو جانبه در حوزه سلامت می شود و دستاوردهای زیادی برای کشورمان دارد.

قائم مقام وزير بهداشت در امور بين الملل گفت: تفاهم نامه جامع بين دو وزارتخانه در سال ٢٠١٥ به امضا رسيد كه بخش هايي از آن عملياتي شده است و بخش هاي ديگر هنوز جاي كار دارد.

وي ادامه داد: برنامه اي كه روز گذشته بين دو وزير بهداشت براي امضا تنظيم شده، در واقع قصدنامه اي است كه دو وزير براي اجراي تفاهم نامه جامع به امضا مي رسانند، زيرا قصد دارند، اهميت روابط نظام سلامت را نشان دهند.

دكتر اسدي لاري با بيان اينكه اين قصدنامه براي تمام كشورها وجود ندارد، خاطرنشان كرد: در خصوص كشورهايي كه اهميت ويژه اي داشته باشند، اين قصدنامه بين وزرا به امضا مي رسد، يعني وزرا تصميم مي گيرند، براي نشان دادن اهميت كارشان، سندي را بين خودشان تبادل كنند.

وي گفت: همچنين ٣ سند در زمينه ساخت بيمارستان امضا شد كه دو مورد آن به دليل اتمام تفاهم نامه هاي قبلي بيمارستان شهيدرجايي و بيمارستان نمازي ٢ شيراز و ضرورت تمديد آن و يك مورد نيز در زمينه ساخت بيمارستان هزار تختي در شهر ساري است.

وی یکی از این دستاوردها و فرصت ها را استفاده از منابع مالی خارجی کره جنوبی در زمینه توسعه و ساخت بیمارستان ها عنوان کرد و گفت: استفاده از منابع خارجی در برنامه ششم توسعه نیز مصوب شده و به تایید شورای مطالعات اقتصاد هم رسیده است و امکان استفاده از منابع مالی خارجی برای ساخت 15 هزار تخت بیمارستانی در ایران فراهم است و طبق برنامه می توان از این منابع در بیمارستان های شهید رجایی تهران، تبریز، شیراز، مازندران و کرمانشاه استفاده کنند.

دکتر اسدی لاری با بیان اینکه در سفر وزیر بهداشت به کره جنوبی، از تجارب این کشور و کمک های فنی در زمینه بیمه نیز استفاده می شود، گفت: در گذشته چندین سند همکاری در حوزه بیمه امضا شده بود اما عملیاتی نشده است؛ با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت ، سند همکاری اجرايي بيمه سلامت ايران و آژانس بيمه اي كره جنوبي با استفاده از تجارب کشور کره جنوبی عملیاتی می شود.

قائم مقام وزيربهداشت در امور بين الملل تصريح كرد: سند ديگري در زمينه همكاري با نظام اطلاعات بيمارستاني به امضا رسید ، زیرا استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه نظام اطلاعات بیمارستانی از دیگر فرصت های سفر وزیر بهداشت به این کشور است.

وي افزود: يك سند برنامه عمل هم توسط مقامات عالي وزارت بهداشت دو كشور به امضا رسید.

دكتر اسدي لاري با بيان اينكه مجموعه سندها نشان دهنده روابط دو كشور و به خصوص تاكيد مقامات عالي وزارت بهداشت دو كشور بر اجرايي كردن موضوعات و تسريع در اقدامات به خصوص در زمينه بيمارستان سازي است، گفت: قصدنامه مذكور، بر همكاري در زمينه بيمارستان سازي، بيمه، اطلاعات بيمارستاني، دارو و مشتقات آن، انتقال خون و پلاسما، آموزش پزشكي و پژوهش، تجهيزات بيمارستاني و قراردادهاي منظم ديدار دو وزير است. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦ - ١١:٥٠ / شماره خبر: ١٧٠٢٢٠ / تعداد نمايش: 1391

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج