وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خبر داد:

افتتاح مرکز ام آر آی بیمارستان امام خمینی(ره ) اردبیل با اعتبار بالغ بر ۶ میلیارد تومان/ تامین اعتبار در مهر ماه ۹۵ از محل بودجه طرح تحول نظام سلامت

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: این دستگاه دومین MRI دولتی با اعتبار بالغ بر۶ میلیارد تومان در مهر ماه ۹۵ از محل بودجه طرح تحول نظام سلامت تامین شده است. 
 
به گزارش وبدا، مرکز پیشرفته ام آر آی بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل روز گذشته (5 شنبه) با حضور مسئولین استانی به بهره برداری رسید.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم اظهار داشت: این دستگاه دومین MRI دولتی با اعتبار بالغ بر۶ میلیارد تومان در مهر ماه ۹۵ از محل بودجه طرح تحول نظام سلامت تامین شده است که یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن نسبت به دستگاه‌های دیگر انتقال دیتا با کابل نوری است که باعث افزایش ۴۰ درصدی کیفیت عکس‌های تهیه شده می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون تنها یک دستگاه ام‌ آر آی در بخش دولتی در مرکز استان وجود داشت، افزود: با اضافه شدن این دستگاه به تجهیزات درمانی استان سیستم نوبت‌دهی در مرکز استان از یک ماه به نصف کاهش خواهد یافت و کیفیت خدمات به مردم افزایش می‌یابد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به مزیت‌های ویژه این دستگاه اضافه کرد: این دستگاه با عدم وجود محدودیت وزن و عدم نیاز به شارژ هلیوم، توانایی بالایی در ارایه خدمات ویژه به بیماران استان دارد و جزو معدود دستگاه‌های ام آر آی پیشرفته کشور است.102/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - ١١:٠٣ / شماره خبر: ١٧١٤٣٢ / تعداد نمايش: 1819

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج