وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ایرانوم:

از هر یک و نیم میلیون نوزاد، دو درصد با معلولیت متولد می شوند

وزیربهداشت با بیان اینکه از هر یک و نیم میلیون نوزاد، دو درصد با معلولیت متولد می شوند، گفت: با تشخیص ژنوم انسان، می‌ توان از تولدهای مکرر همراه با معلولیت در یک خانواده جلوگیری کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه کشوری ایرانوم درخصوص اهمیت ایرانوم برای نسل های آینده، گفت: بخشی از متولدین هرسال دارای معلولیت های متفاوت هستند و از مجموع یک و نیم میلیون نوزاد زنده متولد شده در سال، دو درصد آنها دچار معلولیت می ‌شوند که این موضوع به ژن آنها بستگی دارد، در صورتی که اطلاعاتی درباره تغییرات ژنی آنها داشته باشیم می‌ توان از تولدهای مکرر همراه با معلولیت در یک خانواده جلوگیری کرد، چراکه در بعضی خانواده ها چندنفر دارای یک معلولیت واحد هستند.

وزیربهداشت ادامه داد:علاوه بر تشخیص معلولیت ها، می‌ توان بعضی از این معلولیت‌ ها را در طول زمان درمان کرد.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: بلندپروازی‌ هایی در حوزه علم پزشکی وجود دارد که می‌ گوید باید برای هر فردی دارویی متناسب با ژن خودش تجویز شود و این موضوع بخشی از علم مدرن است و در دنیا نیز بسیار جدید است. این پروژه در ایران آغاز شده است و به زودی در شیراز و مشهد هم راه اندازی می شود و با توجه به اساتید برجسته ای که داریم، از دنیا عقب نخواهیم ماند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٧١٦٣٠ / تعداد نمايش: 1654

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج