وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر شورای عالی بیمه سلامت کشور خبر داد :

مصوبات هفتادمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور

دبیر شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: هفتادمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور امروز با حضور اعضای این شورا و به ریاست وزیر بهداشت برگزار و در خصوص برخی موضوعات بحث و تصمیم گیری شد.

دکتر علیرضا اولیایی منش در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: در هفتادمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور در مورد تعرفه های مراکز درمان اعتیاد، پیوند کلیه، تعرفه مراکز درمانی عمومی غیردولتی و همچنین پوشش بیمه ای داروهای غیرژنریک بیماران خاص، بحث و تصمیماتی گرفته شد.

وی تصریح کرد: پوشش بیمه ای داروهای غیرژنریک در بند "د" ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته و مقرر شد کارگروهی تشکیل شود و پس از بررسی این موضوع، پیشنهادات خود را در جلسات آینده شورای عالی بیمه سلامت کشور مطرح کند تا مشکلی برای بیماران خاص ایجاد نشود.

رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه را تعرفه مراکز تشخیصی و درمانی در سال 97 عنوان کرد و گفت: در شصت و نهمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور در 30 آبان ماه سال جاری، مصوبه ای در خصوص رشد تعرفه های پزشکی برای سال آینده به تصویب شورا رسید و به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه شد اما متاسفانه این پیشنهاد در بودجه 97 برای بیمه ها در نظر گرفته نشد.

دکتر اولیایی منش یادآور شد: دستور جلسه آینده شورای عالی بیمه سلامت در مورد مکانیزم های مدیریت هزینه های غیر ضرور در نظام سلامت خواهد بود که دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور مکلف شد جلساتی را با سازمان های بیمه گر و ارائه دهندگان خدمات برگزار و بخش های هزینه ای که در آن هدر رفت منابع وجود دارد، شناسایی و به شورا ارائه کند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦ - ١٤:١٣ / شماره خبر: ١٧١٦٣٨ / تعداد نمايش: 2141

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج