وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت:

گردشگري سلامت در كشور توسعه می یابد/ کاهش پرونده های تخلف پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت با بيان اينكه در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در کشور توسعه دهیم، گفت: متاسفانه در بخش گردشگري سلامت، دلالانی رشد کرده اند كه منجر به آسیب هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت شده است.


به گزارش وبدا، دكتر قاسم جان بابايي در جلسه با روسای بیمارستان های خصوصی تهران گفت: در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در کشور توسعه دهیم.

وي افزود: يكي از مشكلات ما تعرفه است که متاسفانه برداشت همه از تعرفه به مقوله فنی برمي گردد و تعرفه هتلینگ نادیده گرفته می شود.


دكتر جان بابايي خاطرنشان كرد: در حال حاضر برای گروهی از مردم ممکن است پرداخت از جیب مهم نباشد و در دسترس بودن خدمت و دریافت خدمات با کیفیت اهمیت بیشتری داشته باشد.


وي تصريح كرد: مدیریت در هزینه ها که سازمان برنامه و بودجه مطرح کرده است مغایرتی با افزایش تعرفه ها ندارد، افزایش تعرفه یک عرف است، اما مدیریت هزینه موضوع ديگري است.


معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سال آینده نظام ارجاع را آغاز و در کشور اجرا مي کنیم و تلاش می شود، افرادي که می خواهند از خدمات درمانی بخش دولتی استفاده کنند، از طریق نظام ارجاع وارد شوند.


وي ادامه داد: با انجمن های مختلف همکاری های خیلی خوبی داریم، تقريبا با تمام انجمن ها نشست داشته ایم و شروع به سطح بندی خدمات کرده ایم و راهنماهاي باليني را با محوریت مدیریت هزینه تدوین کردیم.


وي درخصوص گزارشات و پرونده هاي تخلف پزشكي گفت: تعداد کم پرونده های پزشکی که به 190 گزارش و به تعزیرات ارسال شده است، ثابت کرده گروه پزشکی از تمام گروه ها كم خطاتر هستند.


وي به مديريت حوزه گردشگري سلامت اشاره كرد و گفت: متاسفانه به گردشگری سلامت کم پرداخته شده است، مخصوصا قسمتی که مربوط به بخش خصوصی است و لذا اين بخش نیاز به مدیریت و هماهنگی است، چراكه قسمتی از این موضوع مربوط به سازمان میراث فرهنگی است و متاسفانه دلالانی رشد کرده اند كه منجر شده آسیب هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت زده شود و شکایت هایی هم واصل شده است، که به دنبال انتقال بیماران به کلینیک به جای بیمارستان بوده است كه مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی درمان به جد به این موضوع وارد شده است تا در بخش خصوصی که ظرفیت پذیرش بیماران خارجی را دارد از پتانسیل ها استفاده و بیماران خارجی برای درمان پذیرش شوند.


وي افزود: باید سعی کنیم با حذف دلالان، آسیب های این حوزه از بین برود و فرایند ورود، خروج و پیگیری وضعیت درمانشان سازماندهی شود، مهمترین مشکل ما در حوزه گردشگردی در بیرون از حوزه سلامت است و ما باید ورود و خروج ها را سامان بدهیم.


دكتر جان بابايي همچنين درخصوص كتاب ارزشگذاري نسبي گفت: ترجمه کتاب ارزشگذاري نسبی به کمک سازمان نظام پزشکی در حال انجام است، امیدوارم قسمتی از این کتاب که مورد اعتراض گروهی از همکاران پزشک است، به نقطه ای برسد که اختلافات برطرف شود، فاز بعدی اقدامات ما نشست با انجمن ها و واقعی کردن نسبت خدمت ها و رشته ها با یکدیگر است. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ - ٠٩:٣٧ / شماره خبر: ١٧١٦٧٤ / تعداد نمايش: 1714

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج