وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت پس از تماشای تئاتر " آبی مایل به صورتی":

امیدواریم وزارت بهداشت بتواند مسیر تولید آثار هنری در حوزه پزشکی و روانپزشکی را تسهیل کند

وزیر بهداشت شب گذشته پس از تماشای نمایش آبی مایل به صورتی و حضور در پشت صحنه این نمایش از حمایت وزارت بهداشت در حوزه تئاتر خبر داد.

به گزارش وبدا به نقل از تسنیم دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته پس از تماشای نمایش آبی مایل به صورتی در تماشاخانه پالیز ابراز امیدواری کرد که وزارت بهداشت بتواند علاوه بر حمایت تئاتر در فضای جشنواره‌های بتواند با اعطای وام‌های کم‌بهره مسیر تولید آثار هنری در حوزه پزشکی و روانپزشکی تسهیل کند.

وزیر بهداشت موضوع نمایش آبی مایل به صورتی که به پیگیری وضعیت بیماران اختلالات جنسی پرداخته را مهم دانست و گفت: این نمایش می تواند مورد توجه رسانه ملی قرار گیرد چراکه نگاه این اثر، با شریعت اسلام همراه است. این اثر هنری، تأثربرانگیز است و می‌تواند بیش از این بر جامعه ایرانی اثر بگذارد.

دکتر هاشمی از تلاش برای فعال کردن سازمان بهزیستی در حمایت از بیماران اختلالات جنسی خبر داد و در خصوص پیگیری شرایط عمل جراحی این بیماران قول مساعدت داد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار خود با برخی از هنرمندان، بر فراهم کردن چک‌آپ رایگان هنرمندان تاکید کرد.

دکتر هاشمی در خصوص وضعیت نمایش دو مرد در یک اتاق ساخته مسعود رایگان، گفت: از کلیت ماجرا اطلاع دارم و امیدوارم که مشکلات مالی این گروه به زودی برطرف شود.

 

نمایش آبی مایل به صورتی در جشنواره 36 فجر حضور دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦ - ١٤:١٢ / شماره خبر: ١٧١٧٥٧ / تعداد نمايش: 1778

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج