وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاري وزارت بهداشت در همايش بزرگداشت روز پرستار:

10 هزار دانشجوي پرستاري در مقاطع مختلف درحال آموزش هستند

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: 194 دانشكده پرستاري و ١٩٤٠ عضو هيات علمي پرستاري اعم از استاد، دانشیار و مربی داريم كه نشانگر وضعیت علمی مطلوب پرستاری در کشور است و همچنین 10 هزار دانشجوي پرستاري در مقاطع مختلف درحال آموزش هستند.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم بزرگداشت روز پرستار ضمن بیان این مطلب افزود: سطح علمي پرستاري در كشور پا به پاي كشورهاي غربي و اروپايي، مرزهای دانش و علم را مي پيمايد.
وی با بیان این که امروز روز ميلاد پرستار بزرگ عالم بشريت است و این روز، چه شايسته نامگذاري شده است، گفت: حرفه پرستاری، عمري به بلنداي عمر بشريت دارد و هيچ پيشرفتي درطول تاريخ نتوانسته جاي پرستاران را بگيرد، زيرا پرستاران علاوه بر مراقبت از بيمار، نقش عاطفي هم دارند.
دکتر حضرتی یاد آور شد: انتشار ۳۰ مجله علمی پرستاری و ۲۰۵۷ مقاله علمی که در مجلات ISI منتشر شده و همچنين حضور در جشنواره رازي، نشان از حضور اساتید پرستاری در عرصه‌ های علمی دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، تصویب چهار برنامه کوتاه مدت پرستاری و تشکیل تیم ملي پرستاری بحران از ده منطقه آمايشي را از اقدامات در دوره جدید این معاونت اعلام کرد.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر از فرهیختگان در قالب شورای سیاست‌گذاری و ۸ کارگروه تخصصی و ۴ کمیته به ما کمک می‌ کنند و در برنامه ‌ریزی‌ های معاونت پرستاری وزارت بهداشت مشارکت دارند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در ادامه گفت: ما پرستاران براي پيشبرد اهدافمان نياز داريم تا یكديگر را دوست بداريم و اگر نقدي مي كنيم، با زبان احترام و عطوفت باشد.
دکتر حضرتی بهترین رسانه و ابزار تبلیغ را ابتدا اخلاق و بعد علم و مهارت عنوان و تاکید کرد: این اصل مهم برای همه اعضای گروه پزشکی و پرستاری بايد حاكم باشد.
معاون پرستاری در ادامه سخنان خود با یادآوری این که كمبود شدید نیروی پرستاری، حجم کاری بالا، مطالبات معوقه پرستاری، اضافه کاری‌ های اجباری و دیگر مسائل باعث ایجاد مشکلات معیشتی برای پرستاران شده است، ابراز امیدواری کرد: منابع پایدار برای حوزه سلامت در نظر گرفته شود تا پرستاران بتوانند با آرامش، کار خود را انجام دهند و مجبور به انجام کارهای دو یا سه شیفته نباشند./207

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:١٤ / شماره خبر: ١٧١٩٠٤ / تعداد نمايش: 2230

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج