وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سفیر ژاپن در ایران:

تلاش دولت ژاپن برای توسعه بیمارستان ها در ایران به سبک بیمارستان های با استاندارد بین المللی

سفیر ژاپن در ایران گفت: پروژه تامین تجهیزات در دو بیمارستان تهران برای ارتقای تجهیزات پزشکی در ایران، اولین قدم در تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستانها به سبک بیمارستانهای مطابق با استاندارهای بین المللی است و آرزوی توسعه همکاری های دو کشور را دارم.


به گزارش وبدا، هیرو یاسو کوبایاشی در مراسم امضای تفاهم همکاری در حوزه سلامت بین وزارت بهداشت ایران و سازمان همکاری های بین المللی ژاپن، گفت:‌ برای ما افتخار بزرگی است که در این مراسم شرکت داریم و تبریک خود را به مناسبت امضای اولین تفاهم نامه تامین منابع مالی در زمینه تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی در راستای ارتقای خدمات پزشکی ابراز می دارم.

سفیر ژاپن در ایران با بیان اینکه جا دارد، از وزارت بهداشت ایران، دفتر جایکا و تمام دست اندرکارانی که در پیشبرد این پروژه، همکاری های لازم را کردند، مراتب تشکر و قدردانی خود را به جا آورم، ادامه داد: در اجلاس سران ژاپن، میان دکتر روحانی، رییس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن مذاکراتی درباره همکاری در حوزه سلامت انجام شد.

وی گفت: در این اجلاس با تاکید رییس جمهور ایران برای گسترش همکاریهای دو کشور، نخست وزیر ژاپن بر همکاریهای این دو کشور در زمینه پزشکی تاکید کرد.

هیرو یاسو کوبایاشی ادامه داد: بر همین اساس دولت ژاپن در نوامبر ۲۰۱۷ تصمیم به تامین مالی برای تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی به مبلغ یک میلیارد و پانصد و سی و چهار ین ژاپن یا ۱۴ میلیون دلار آمریکا برای ایران گرفت.

وی با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که امروز از طرف دولت ژاپن این تفاهم‌ نامه را امضا می‌ کنم، تصریح کرد: از طریق این پروژه و در راستای تقویت و بهبود روش‌های تشخیصی و درمانی بیماری‌های غیرواگیر (سرطان و بیماریهای قلبی و عروقی)، تجهیزات پیشرفته ای برای دو بیمارستان در تهران تامین می شود.

وی گفت: این پروژه اولین قدم را به سمت بهبود فضای پزشکی در ایران به عنوان بخشی از تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان به سبک ژاپنی برمی دارد./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٢٩ / شماره خبر: ١٧٢٩٧٥ / تعداد نمايش: 1412

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج