وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی:

توانمندی های مرتبط با نوآوری و کارآفرینی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی آموزش داده می شود

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی از تشکیل کمیته برنامه ریزی برای آموزش توانمندی های مرتبط با نوآوری و کارآفرینی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی کشور خبر داد.
به گزارش وبدا، دکتر جمشید حاجتی اعلام کرد: جلسه هماهنگی برای آموزش نوآوری، کارآفرینی و فناوری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) در دانشگاههای علوم پزشکی با حضور مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت، رئیس گروه برنامه ریزی و سیاستگذاری دفتر توسعه فناوری سلامت، معاون امور زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی و صاحبنظران حوزه فناوری در روز 21 اسفند 1396 در دبيرخانه شوراي آموزش علوم پايه پزشكي، بهداشت و تخصصي تشکیل شد.
دکتر حاجتی گفت: در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص استفاده از امکانات آموزش مجازی به منظور گسترش توانمندیهای دانشجویان، لزوم هماهنگی بین حوزه های مختلف معاونت آموزشی و همچنین هماهنگی با سایر حوزه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار گرفت.
دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی خاطرنشان کرد: همچنین هماهنگی بین حوزه های مختلف در دانشگاههای علوم پزشکی متقاضی اجرای این آموزش ها نیز از الزاماتی است که باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست هماهنگی برگزاری دوره کارآفرینی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: در این نشست مقرر شد کمیته ای برای هماهنگی بین حوزه های مرتبط به صورت دائمی و با مشارکت نماینده این حوزه ها تشکیل گردد.
دکتر حاجتی با بیان اینکه کمیته تخصصی مرتبط نیز برای سیاستگذاری در این زمینه و برنامه ریزی برای اجرای این سیاست ها در دانشگاههای علوم پزشکی کشور تشکیل خواهد شد، افزود: از بستر دانشگاه علوم پزشکی مجازی نیز برای پوشش این آموزش ها در سطح کشور بهره برداری خواهد شد.223/302

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٠١ / شماره خبر: ١٧٤٦٣٧ / تعداد نمايش: 1564

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج